https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-dopravy-dan-tok-jednal-s-poslanci-evropskeho-parlamentu-z-vyboru-pro-dopravu-a-cestovni-ruch-tran
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Ministr dopravy Dan Ťok jednal s poslanci Evropského parlamentu z Výboru pro dopravu a cestovní ruch (TRAN)

21. září 2016 | MD ČR
Ministr dopravy Dan Ťok a ministr životního prostředí Richard Brabec se v úterý 20. září v Praze setkali s poslanci Evropského parlamentu z Výboru pro dopravu a cestovní ruch (TRAN). S předsedou výboru Michaelem Cramerem a dalšími členy jednali mimo jiné o procesu vyhodnocování vlivu na životní prostředí (EIA), plánech na výstavbu silniční a železniční infrastruktury v ČR či opatřeních na podporu alternativních paliv a snižování emisí CO2 v dopravě.

Podobnou návštěvu členské země pořádá výbor pouze zhruba jednou za rok, letos přitom zvolil právě Českou republiku. „Jsem rád, že jsme měli příležitost seznámit europoslance přímo na místě s našimi nejdůležitějšími dopravními projekty, včetně Plavebního stupně Děčín či železničního tunelu v Ejpovicích. Díky tomu si mohou na dané projekty udělat vlastní názor a nevnímají je jen abstraktně,“ řekl k setkání ministr dopravy Dan Ťok.

Předseda výboru Michael Cramer zdůraznil význam modernizace železniční sítě, jejímž příkladem jsou například investice do trati spojující Prahu, Plzeň a navazující oblast Bavorska nebo systém automatického vedení vlaku, který řídí jeho rychlost. Cramer dále zdůraznil nutnost dalšího snižování emisí škodlivin v dopravě, ministři dopravy a životního prostředí se při jednání shodli, že u všech dopravní projektů musí být zároveň samozřejmostí respekt vůči životnímu prostředí a jeho ochrana.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist