https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-dopravy-navstivil-spolu-predstaviteli-kraje-vyznamne-stavebni-projekty-v-regionu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Jihomoravský kraj: Ministr dopravy navštívil spolu představiteli kraje významné stavební projekty v regionu

14. března 2022 | Jihomoravský kraj
S průběhem prací na důležitých dopravních stavbách na jihu Moravy se v pondělí 14. března 2022 přijel seznámit ministr dopravy Martin Kupka.

V rámci kontrolního dnu na rekonstrukci železniční trati v Blansku, tedy na hlavním koridoru mezi Českou Třebovou a Brnem, ho doprovázel krajský radní pro oblast dopravy Jiří Crha, s postupem stavby Velkého městského okruhu v Brně se spolu s ministrem seznámil hejtman Jan Grolich.

Jak zaznělo po ranní návštěvě na nádraží v Adamově, největší železniční stavba na jižní Moravě za poslední roky, kterou je rekonstrukce tratě mezi Brnem a Blanskem, pokračuje podle plánu. Stavba za šest miliard korun zahrnuje rekonstrukci tratě, která začíná za Brnem-Maloměřicemi, a končí v Blansku, přestavují se stanice v Adamově a zastávky v Bílovicích nad Svitavou a Babicích nad Svitavou. Součástí je i oprava řady tunelů.

Odpoledne navštívil ministr Kupka spolu s hejtmanem Grolichem a brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou součást Velkého městského okruhu v Brně Maloměřickou estakádu. Tu bude tvořit 40 polí a 37 pilířů. Hotova má být hotova v roce 2024, náklady na ni přesahují dvě miliardy korun.

"Jsem rád, že se i na jižní Moravě začaly konečně stavět ty velké a stěžejní stavby. Vítám, že jsou připraveny i další stavební akce, které kraj potřebuje a budou zahájeny v nejbližších letech. Je to především dokončení D 55, doufám, že se v roce 2025 podaří začít i s D 52. Spojení Brno - Vídeň je pro náš region velice důležité. Vím, že nejtěžší je dotáhnout ty stavby do fáze, kdy se poklepe základní kámen a začíná se stavět," zmínil jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist