https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-nekula-v-cele-rezortu-nikdy-stat-nemel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

SOCDEM: Ministr Nekula v čele rezortu nikdy stát neměl

14. června 2023 | SOCDEM
Ministr Nekula se ministrem nikdy stát neměl. Vypovídá to jen o personální politice současné vládní koalice. Platí to i o jiných postech, například o řízení ministerstva financí.

„Trpký dojem, který po sobě zanechal je málo přesvědčivé zdůvodňování čehokoliv z odborné agendy, selhání v boji s cenami potravin, krácení národních dotací, které nedopadlo na agrobarony, ale především postihlo opravdové zemědělce,“ připomíná předseda sociální demokracie Michal Šmarda a dodává, že vláda je neschopná prosadit cokoli, co by českým zemědělcům a potravinářům pomohlo. „Ministr nenašel a ani nehledal systémové dlouhodobé řešení, které by uchránilo české domácnosti před dopadem inflace a drahých potravin,“ říká.

Resort podle Michala Šmardy neřídil on, ale jeho stranický předseda, nyní ministr práce a sociálních věcí. „Bylo by jistě efektivnější, kdyby na MPSV byl někdo jiný a ministr Jurečka byl od začátku šéfem rezortu zemědělství. Byl by určitě lepší ministr. Při vší úctě a respektu k avizovanému nástupci, panu Výbornému, tento náročný resort by si v čele zasloužil respektovaného odborníka. Obáváme se, že praxe “vzdáleného” řízení ministerstva zemědělství bude pokračovat,“ předpokládá předseda Sociální demokracie.

Sociální demokracie přišla už dříve s jasným řešením cen v obchodech. Vyzývala například k dobrovolnému zastropování cen potravin, které se osvědčilo mj. na Slovensku nebo ve Francii. Vláda měla uvažovat rovněž o snížení DPH. Vyzýváme také k tomu, aby evropské dotace směřovaly především ke středním a malým zemědělcům, což zvýší konkurenci a tlak na snižování cen. Třeba si z toho nový ministr něco vezme.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist