https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-prumyslu-a-obchodu-jan-mladek-predlozil-vlade-plan-rekonstrukce-objektu-o-energeticke-ucinnosti-pro-rok-2016-s
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předložil vládě Plán rekonstrukce objektů o energetické účinnosti pro rok 2016 s výhledem do roku 2020

21. září 2016 | MPO ČR
V roce 2015 byla realizována energeticky úsporná opatření na 30 budovách 9 ústředních institucí s celkovou energeticky vztažnou plochou 186 151 m2. Realizovaným opatřením se dosáhlo výsledné úspory energie ve výši 6 772 MWh za rok 2015.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předložil vládě Plán rekonstrukce objektů o energetické účinnosti pro rok 2016 s výhledem do roku 2020

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes informoval vládu, že za rok 2015 byla realizována energeticky úsporná opatření v rozsahu potřebném pro naplnění národního závazku úspor energie v budovách ústředních institucí podle článku 5 směrnice o energetické účinnosti.

Směrnice stanovuje povinnost členským státům zajistit od 1. ledna 2014, aby byla každoročně renovována 3 % celkové podlahové plochy vytápěných nebo chlazených budov ve vlastnictví a užívání jeho ústředních institucí s cílem splnit alespoň minimální požadavky na energetickou náročnost budov. Pro Českou republiku byl na základě vyhodnocení souboru budov stanoven závazek 25 457 MWh úspor kumulativně za období 2014 — 2020, tzn. 909 MWh ročně. Veřejný sektor by měl jít ve zvyšování energetické účinnosti příkladem.

"Ze zprávy, kterou vzala vláda na vědomí, vyplývá, že Česká republika v roce 2015 naplnila povinnost podle čl. 5 směrnice o energetické účinnosti a realizovala předepsané úspory energií v budovách ústředních institucí," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

V roce 2015 byla realizována energeticky úsporná opatření na 30 budovách 9 ústředních institucí s celkovou energeticky vztažnou plochou 186 151 m2. Realizovaným opatřením se dosáhlo výsledné úspory energie ve výši 6 772 MWh za rok 2015. Tím došlo k naplnění požadavků článků 5 směrnice pro rok 2015.

Na základě směrnice Evropského parlamentu a Rady EU o energetické účinnosti je cílem dosáhnout do roku 2020 zvýšení energetické účinnosti o 20 % a vytvořit podmínky pro další zvyšování energetické účinnosti v období po roce 2020.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist