https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-zemedelstvi-jurecka-veletrh-techagro-a-dalsi-odborne-vystavy-jsou-vhodnym-mistem-pro-diskuzi-o-ceskem-zemedelstvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Ministr zemědělství Jurečka: Veletrh Techagro a další odborné výstavy jsou vhodným místem pro diskuzi o českém zemědělství

4. dubna 2016 | MZe ČR
Autor: Hynek Jordán
Za prestižní akci České republiky, českého zemědělství a potravinářství považuje ministr zemědělství Marian Jurečka veletrh Techagro. Ten se spolu s veletrhy lesnictví a myslivosti Silva Regina, o výživě a chovu zvířat Animal Vetex a výstavou Biomasa, do 7. dubna koná na brněnském výstavišti. Jde o letošní největší veletrh zemědělské techniky v Evropě.

„Veletrhy Techagro, Silva Regina, Animal Vetex a Biomasa pokrývají téměř celý agrární sektor. Jsou vhodným místem pro diskuzi o českém zemědělství. Účastníci veletrhů mají možnost se seznámit například s novými technologiemi, které mohou přispět k tomu, abychom byli konkurenceschopnější a ohleduplnější k životnímu prostředí. Zemědělci neprožívají právě ideální období, ale chci je ujistit, že tento obor má perspektivu a že stát se k nim neotočí zády,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Pozitivně ministr vnímá posílení proexportních aktivit a to, že se podařilo zajistit účastníky z Moldávie, Běloruska, Ázerbájdžánu a z afrických zemí. „Je to totiž možnost, jak rozšířit potenciální okruh obchodních partnerů. Početné skupiny vystavovatelů přijely z Maďarska či z Itálie, poprvé se účastní i zástupci z Koreje. České firmy tak tady v Brně mají mnoho příležitostí získat kontakty,“ uvedl ministr Jurečka.

Ministerstvo zemědělství se letos představuje na ploše 100 metrů čtverečních. Na jednom místě zájemci získají informace z oblasti zemědělství, ale zároveň od zástupců České exportní banky, Podpůrného a garančního a lesnického fondu nebo Exportní garanční a pojišťovací společnosti. Odborníci Ministerstva zemědělství a resortních organizací zodpoví návštěvníkům dotazy týkající se například Programu rozvoje venkova, lesního hospodářství, živočišných komodit, výzkumu, poradenství, ochrany zvířat, bezpečnosti potravin a ekologického zemědělství.

Letošního veletrhu Techagro se zúčastní rekordních 777 vystavovatelů ze 40 zemí, obsazená výstavní plocha se oproti minulému ročníku zvýšila na celkových 86 000 metrů čtverečních. Pořadatelé očekávají návštěvnost přes 100 000 osob.
Hynek Jordán tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist