https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-zemedelstvi-nami-navrzene-zvyseni-castky-za-vykup-pozemku-pro-vodni-dilo-skalicka-vlada-schvalila
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Ministr zemědělství: Námi navržené zvýšení částky za výkup pozemků pro vodní dílo Skalička vláda schválila

13. září 2016 | MZe ČR
Autor: Markéta Ježková
Vláda schválila návrh Ministerstva zemědělství zvýšit náhradu za nestavební pozemky v místě pod stálou vodní hladinou v zátopě připravovaného vodního díla Skalička. Místo původních 94 korun to bude 150 korun za metr čtvereční.

„Zásady majetkoprávního vypořádání vodního díla Skalička z loňského prosince byly určeny podle jednotlivých typů nemovitostí. Náhrada za nestavební pozemky v zátopě činila 94 korun za metr čtvereční. Obyvatelé a zástupci dotčených obcí však požadovali tuto částku zvýšit, aby byla obdobná jako u vodního díla Nové Heřminovy, tedy 149 korun. My jsme navrhli částku zvýšit na 150 korun za metr čtvereční, což dnes kabinet schválil. Výkupy nemovitostí tak mohou v dohledné době začít,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Ministerstvo zemědělství si od tohoto navýšení slibuje lepší průchodnost a akceptovatelnost majetkoprávního vypořádání vodního díla Skalička. Navýšením náhrady vzrostou celkové finanční prostředky na výkupy o 130 milionů korun, tedy na 650 milionů korun. Výkupy budou trvat do roku 2020.

Povodí řeky Bečvy je z hlediska povodňových rizik jedním z nejexponovanějších v České republice, je proto nezbytné problematiku v této lokalitě vyřešit co možná nejdříve.
Markéta Ježková tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist