https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-zemedelstvi-podpora-prezentace-prace-regionalnich-zemedelcu-a-potravinaru-je-dulezita
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Ministr zemědělství: Podpora prezentace práce regionálních zemědělců a potravinářů je důležitá

1. července 2023 | MZe ČR
První prázdninovou akci projektu Poznej svého farmáře, která se dnes koná na Zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou, navštívil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Hlavním cílem projektu je podpořit regionální výrobce a zlepšit informovanost veřejnosti o možnostech nákupu kvalitních potravin. Důležité je také propojení spotřebitelů a farmářů v daném regionu.

„Projekt Poznej svého farmáře je jedinečnou možností prezentace výsledků práce malých a středních zemědělců a potravinářů v regionech. Navíc je na těchto akcích vždy připraven zábavně výchovný program pro rodiny s dětmi, který je zaměřen na zemědělství, lesnictví a problematiku zdravé výživy. Jsem přesvědčen, že je důležité ukazovat dětem, co vše se musí udělat, než se vyrobí potraviny. Lépe si pak uvědomí, že není vůbec samozřejmé, že máme dostatek jídla a že je potřeba si ho vážit a neplýtvat jím,“ řekl ministr zemědělství Marek Výborný.

Letošní 10. ročník Poznej svého farmáře má novou podobu. Nejde již o akce na farmách jako v předchozích letech, ale o jednodenní akce na vybraných pobočkách Národního zemědělského muzea a v menších a středních městech spojené s farmářským trhem regionálních prodejců a se zemědělsky zaměřeným doprovodným programem především pro rodiny s dětmi.

Na farmářském trhu mohou návštěvníci ochutnat a nakoupit produkty od regionálních výrobců (masné výrobky, ryby, sýry, víno, pivo, pekařské a cukrářské výrobky, sirupy, med, koření aj.) včetně výrobků oceněných značkou Regionální potravina. Z potravin oceněných touto značkou se připravují jídla na kuchařské show. Pro děti jsou připravena tematická stanoviště, dílničky a workshopy.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist