Jakub Kašpar "> Ministra Ambrozka zajímají důvody omezení slovenské železniční dopravy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministra-ambrozka-zajimaji-duvody-omezeni-slovenske-zeleznicni-dopravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Ministra Ambrozka zajímají důvody omezení slovenské železniční dopravy

5. února 2003 | MŽP ČR
Autor: Jakub Kašpar, tel: 267122040
Ministr životního prostředí Libor Ambrozek se minulý týden obrátil dopisem na svého slovenského resortního kolegu László Miklóse se žádostí o poskytnutí podrobnějších informací o důvodech, proč slovenská vláda souhlasila s plánem Železniční společnosti, a.s. na významnou redukci osobní vlakové dopravy na Slovensku.

„Považuji železniční dopravu za perspektivní způsob dopravy, kterému by měla být v zájmu udržitelného rozvoje středoevropského regionu dána jasná a zřetelná podpora. A to zvlášť v době, kdy obě naše republiky přistoupily na přelomu léta a podzimu 2002 v jihoafrickém Johannesburgu k dokumentům, které přijal Světový summit o udržitelném rozvoji,“ napsal mj. Libor Ambrozek ministru Miklósovi.

Ministr Ambrozek projevil také obavu, aby se některá plánovaná omezení nedotkla negativně občanů České republiky. To se týká zejména spojů na tratích v blízkosti česko-slovenských hranic a některých mezinárodních rychlíků [1].

Poznámky:
[1] Trati a spoje, kterých se konkrétně týkal dopis ministra Ambrozka ministru Miklósovi: trať 125 Púchov – Horní Lideč, trať 114 Kúty – Skalica na Slovensku, trať 116 Trnava – Kúty a trať 127 Žilina – Čadca. Mezinárodní rychlíky č. 424/425 „Laborec“, č. 440/441 „Vsacan“.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist