https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministrem-zivotniho-prostredi-zustava-richard-brabec-na-prazskem-hrade-ho-dnes-jmenoval-prezident-milos-zeman
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Ministrem životního prostředí zůstává Richard Brabec: Na Pražském hradě ho dnes jmenoval prezident Miloš Zeman

13. prosince 2017 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
Ministerstvo životního prostředí povede i v nové vládě České republiky dosavadní ministr životního prostředí Richard Brabec. Dnes odpoledne složil spolu s dalšími členy kabinetu premiéra Andreje Babiše, ve kterém opět vykonává funkci 1. místopředsedy, slavnostní slib v Trůnním sále Pražského hradu. Richard Brabec je tak vůbec prvním ministrem životního prostředí od vzniku samostatného ministerstva, který stál v čele úřadu celé jedno volební období a současně se ho ujímá ve volebním období bezprostředně následujícím. I v něm budou mezi jeho priority patřit mj. hospodaření s vodou a sucho, zákony spojené s procesem EIA nebo kvalita ovzduší.

Nadále bude ministr Richard Brabec hájit a prosazovat opatření, která povedou k větší ochraně přírody a ke zlepšení životního prostředí v České republice. Bude usilovat o důsledné hospodaření s vodou v krajině, aby nedocházelo k ohrožování nejcennějších zdrojů podzemních vod. Efektivní zacházení s vodou a s tím spojený boj proti suchu a změnám klimatu musí být zároveň v gesci jednoho ministerstva. Nikoli vícero resortů, jako je tomu doposud.

Cílem ministra Richarda Brabce bude i pokračující snaha o takovou úpravu zákonů, která zajistí pružnější reakci tuzemské – často zbytečně těžkopádné - legislativy na další požadavky Evropské komise týkající se posuzování vlivů na životní prostředí (EIA). Je potřeba zjednodušit potřebné povolovací procesy, v žádném případě ne na úkor jejich pečlivého vyhodnocení a provedení.

Ministerstvo životního prostředí pod vedením Richarda Brabce nepoleví v zápase se znečištěným ovzduším. Jedním z prověřených nástrojů jsou evropskými fondy financované kotlíkové dotace. Díky nim dojde v České republice do roku 2020 k výměně 100 tisíc kotlů. Nevyhovujících kotlů je u nás ale až 350 tisíc. Záměrem ministra Richarda Brabce bude proto zajištění peněz na financování ekologických kotlů pro další domácnosti.
Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist