Lucie Ješátková "> Ministři senátorům představili parametry zastopování cen energií - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministri-senatorum-predstavili-parametry-zastopovani-cen-energii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Ministři senátorům představili parametry zastopování cen energií

13. září 2022 | KDU-ČSL
Autor: Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
Kabinet v pondělí rozhodl o zastropování cen elektřiny a plynu. Ministři den nato senátory informovali o detailech balíčku pomoci.

Pro předsedkyni senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí a místopředsedkyni strany Šárku Jelínkovou jde o zásadní debatu, na jejíž výsledky veřejnost netrpělivě čeká. „Na ministry jsme měli řadu otázek. V regionech často slýcháme od občanů obavy, kterým dobře rozumím. Je třeba je rozptýlit a jasně ukázat, že vláda pomáhá a bude pomáhat,“ říká Jelínková.

„Vláda skutečně dělá vše pro to, abychom tuto topnou sezónu zvládli. Po relativně krátkém čase, během kterého ministři koordinovali tuzemské řešení s tím evropským, včera představili klíčové nástroje pomoci pro domácnosti, malé firmy a veřejný sektor,“ zdůrazňuje senátorka. Podle jejích slov je třeba rychle a efektivně pomoci i velkým a středním podnikům. Kabinet související plán představí zítra.

„Vláda vytvořila skutečně robustní systém, který dokáže lidem pomoci formou úsporného tarifu, příspěvku na bydlení, ale i jinak,“ dodává Jelínková s tím, že vyzvala občany, aby se skutečně ozvali a přihlásili pro pomoc, pokud jejich výdaje na domácnost přesahují 30, v Praze 35 procent jejich příjmů. „Ty finance jsou k dispozici, nenecháme nikoho padnout. Navíc je možné vyřídit si žádost také on-line,“ apeluje na občany senátorka Jelínková.

Místopředsedkyně senátu Jitka Seitlová chce na plénu horní komory vyzvat vládu i občany k další podpoře komunitní energetiky, která podle jejích slov sníží ceny energií. Seitlová zorganizovala na toto téma minulý týden v senátu kulatý stůl, jehož výstupem je právě apel na podporu a právní zakotvení komunitní energetiky.
Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist