https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministri-zivotniho-prostredi-cr-a-polska-se-sesli-v-krkonosich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Ministři životního prostředí ČR a Polska se sešli v Krkonoších

22. června 2018 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
Při příležitosti letošního Dne Krkonoš se dnes setkali ministři životního prostředí Richard Brabec a Henryk Kowalczyk na krkonošské polské straně. Za účasti ředitelů správ krkonošských národních parků Andrzeje Raje a Robina Böhnische spolu hovořili především o ochraně přírody, spolupráci krkonošských národních parků, lesním hospodaření v chráněných oblastech v souvislosti s dopadem klimatické změny a bojem proti kůrovci.

Ministr Richard Brabec se svým protějškem probral i kvalitu ovzduší na česko-polských hranicích. Oba ministři si vyměnili přeshraniční zkušenosti s kotlíkovými dotacemi, podporou ekologizace veřejné dopravy či zateplování rodinných domů. Dále zmínili možnosti využití evropských fondů zejména pro ochranu ovzduší i v dalším rozpočtovém období EU, rozvoj elektromobility a vodíkového pohonu v dopravě či zlepšování kvality měření emisí na stanicích STK. Ministři Brabec a Kowalczyk mj. diskutovali i o systému odpadového hospodářství a zákazu skládkování.

Ředitele správ krkonošských národních parků poté za přítomnosti obou ministrů podepsali smlouvu o společném leteckém snímkování Krkonoš.

V závěru programu obou ministrů proběhlo i setkání zaměstnanců KRNAP a KPN. Jeho tématem byla především přeshraniční spolupráce a společné projekty. Obě správy národních parků připomněly, že krkonošské parky byly druhým přeshraničním parkem v Evropě, který získal certifikát kvality spolupráce od Federace EUROPARC. V dnešní době právě krkonošské parky koordinují celoevropskou síť Transboundary Parks Network .
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist