https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministrovi-jsme-predali-15370-podpisu-proti-jedum-v-krajine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Ministrovi jsme předali 15370 podpisů proti jedům v krajině

26. června 2020 | Strana zelených
Ve čtvrtek jsme za účasti spolupředsedkyně Magdaleny Davis, senátora Přemysla Rabase a senátora Petra Orla oficiálně předali ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi petici Krajina bez jedů, kterou podepsalo přes 15 tisíc lidí.

„Přestože jsme se s ministrem Tomanem neshodli na používání chemických látek v zemědělství, potěšilo nás alespoň to, že ministerstvo bude údajně podporovat tzv. “berličky” pro dravé ptáky v otevřené krajině a více biopásů podél polí,“ uvedla Magdalena Davis. „Věříme, že se to v krajině objeví co nejdříve,“ dodala

Proti používání jedů na hubení hrabošů Stutox II Zelení nejen iniciovali tuto petici, ale náš senátor Petr Orel podal ústavní stížnost, která by měla používání tohoto prostředku zakázat. O tom, jak tato ústavní stížnost dopadla, vás budeme samozřejmě informovat.

Děkujeme všem, kdo jste petici www.krajinabezjedu.cz podepsali a podíleli jste se na jejím šíření. 15 370 podpisů je pro nás povzbuzením abychom na ochraně české krajiny proti jedům pracovali i dál.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist