Tiskové oddělení MŽP "> Ministryně Hubáčková míří na světové setkání Stockholm+50 - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministryne-hubackova-miri-na-svetove-setkani-stockholm-50
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Ministryně Hubáčková míří na světové setkání Stockholm+50

31. května 2022 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534
Měsíc před zahájení českého předsednictví Evropské unii odjíždí ministryně životního prostředí Anna Hubáčkové jednat se zástupci Evropské agentury pro životní prostředí (EEA) v Kodani (31.5.) a ve švédském Stockholmu (1. – 2.6.) se zúčastní mezinárodní konference Programu OSN pro životní prostředí Stockholm+50: zdravá planeta pro prosperitu všech.

„Česká republika představí své evropské priority 15. června. Vzhledem k ruské agresi na Ukrajině je ale už teď jasné, že mezi ně bude patřit řešení uprchlické krize, energetická bezpečnost a také strategická odolnost evropské ekonomiky. A právě o těchto tématech chci jednat se všemi partnery, jak v Evropské agentuře pro životní prostředí, tak zejména na konferenci Programu pro životní prostředí,“ vysvětluje ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL).

Ministryni s jejím týmem v Kodani přivítá ředitel EEA Hans Bruyninckx. Tématem jejich společného rozhovoru budou akce, které Ministerstvo životního prostředí během předsednictví chystá a během kterých by byla vhodná spolupráce s EEA. Jako například v souvislosti s neformální Radou ministrů životního prostředí EU (12. – 14. července v Praze), zaměřenou na adaptace na změnu klimatu. Pro tuto debatu chce MŽP využít informace, které letos EEA publikuje k tématům vody, půdy, obnovy přírody, klimatu a biodiverzity. Česká republika oceňuje nezávislé informace EEA o životním prostředí, i to, že tato agentura nabízí nejrozsáhlejší informační zdroje pro evropskou veřejnost i jednotlivé členské státy.

Ve Švédskou se ministryně životního prostředí zúčastní mezinárodní konference Stockholm+50: zdravá planeta pro prosperitu všech – naše odpovědnost, naše příležitost, která se koná u příležitosti 50. výročí první Konference OSN o životním prostředí z roku 1972.

Konference Stockholm+50 bude hostit politické představitele zemí OSN, stejně jako vědce nebo zástupce neziskového sektoru. Během dialogů nejvyšších představitelů i během plenárních zasedání budou představitelé z celého světa diskutovat o potřebě nově definovat náš vztah k přírodě a životnímu prostředí. Od přístupu, který pouze využívá přírodní zdroje, se svět musí posunout k udržitelnému užívání a také musí podpořit ekologickou obnovu urychlením přechodu k udržitelné spotřebě a výrobě. Svět dnes čelí třem velkým a vzájemně propojeným environmentálním krizím: změně klimatu, ztrátě biodiverzity a znečištění. Všechny tyto problémy jsou z velké části způsobeny lidskou činností s dosud neudržitelnými vzorci spotřeby a výroby.

Během jedinečného zasedání, na kterém se očekává osobní účast zástupců států, vystoupí ministryně životního prostředí Anna Hubáčková během tzv. ministerské interaktivní diskuze. Zasedání „Stockholm+50“ naváže na Segment na vysoké úrovni konferencí stran k Basilejské, Rotterdamské a Stockholmské úmluvy dne 1. června 2022 na stejném místě na téma: "Globální dohody pro zdravou planetu: vhodný management chemických látek a odpadu“.
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 835, 267 122 534

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist