Beata Berníková "> Ministryně Hubáčková: Pro požárem postižený Národní park České Švýcarsko máme 100 milionů k okamžité pomoci i pozdější obnově - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministryne-hubackova-pro-pozarem-postizeny-narodni-park-ceske-svycarsko-mame-100-milionu-k-okamzite-pomoci-i-pozdejsi-obnove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Ministryně Hubáčková: Pro požárem postižený Národní park České Švýcarsko máme 100 milionů k okamžité pomoci i pozdější obnově

26. července 2022 | MŽP ČR
Autor: Beata Berníková, tel: 267 122 926, 725 352 031
Ministerstvo životního prostředí je připraveno zabezpečit některé aktuální i budoucí potřeby v území požárem zmítaného Národního parku České Švýcarsko. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) proto dnes svolala jednání krizového štábu MŽP.

Po jednání krizového štábu Ministerstva životního prostředí oznámila ministryně Anna Hubáčková, že je rezort připraven pomoci k hašení požáru vyčleněnými 10 miliony korun na pohonné hmoty pro hasební zásahy naší armádní a policejní letecké pomoci, ale i ze Slovenska, Polska a Itálie.

MŽP svou pomoc zaměřuje především na obce zasažené požárem. Ministryně Hubáčková k tomu dodala: „Díváme se dopředu a chceme řešit škody obcí po požáru a škody na majetku, jako nyní ve Hřensku (v částech Mezná a Mezní Louka). MŽP pomůže 10 miliony korun na likvidaci odpadů po požáru v obcích, a to samozřejmě bez jejich finanční zátěže v podobě záloh."

Dále Ministerstvo aktuálně připravuje vyhlášení programu na opravu infrastruktury postižených obcí. Peníze bude možné použít například na obnovu vodovodů a kanalizace, silnic nebo chodníků i na stabilizaci svahových sesuvů. "Máme na to vyčleněných 100 milionů korun, pokud se v budoucnu ukáže, že by nestačily, jsme připraveni alokaci v programu navýšit," uzavřela ministryně Hubáčková.
Beata Berníková, tel: 267 122 926, 725 352 031

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist