https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mistopredsedkyne-senatu-jitka-seitlova-svolava-kvuli-otravene-becve-expertni-tym
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová svolává kvůli otrávené Bečvě expertní tým

19. listopadu 2020 | KDU-ČSL
Autor: Kateřina Procházková, tel: 730 575 148
Místopředsedkyně Senátu a senátorka za Přerovsko Jitka Seitlová reaguje na řadu nejasností při vyšetřování havárie na Bečvě. „Z pozice místopředsedkyně Senátu konstatuji, že nejsem spokojena s dosavadním průběhem prošetřování havárie na Bečvě, a proto svolávám expertní tým, který se bude touto problematikou zabývat,“ řekla Seitlová, která chce prostřednictvím nového expertního týmu sjednotit právní prostředí s legislativou. Není možné, aby ani po téměř dvou měsících nebylo jasné, kdo je viníkem havárie.

„Cílem expertního týmu bude především definovat současná slabá místa vyšetřování havárie a připravit odpovídající legislativu, která by do budoucna zabránila opakování takovýchto situací,“ vysvětlila Seitlová, co jí vedlo k tomuto kroku. Podle ní je však především důležité, aby se neopakovala žádná další ekologická havárie. „Pokud už se něco podobného přihodí, je důležité rychlé vyšetření a odhalení viníka. Nesmí se objevit stejné nedostatky ve vyšetřování, jako se to stalo nyní," dodala senátorka.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist