Lucie Ješátková "> Místopředsedkyní Senátu i nadále zůstává Jitka Seitlová (KDU-ČSL) - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mistopredsedkyni-senatu-i-nadale-zustava-jitka-seitlova-kdu-csl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

KDU-ČSL: Místopředsedkyní Senátu i nadále zůstává Jitka Seitlová (KDU-ČSL)

2. listopadu 2022 | KDU-ČSL
Autor: Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
Senátorky a senátoři po volbách poprvé zasedli do lavic v novém složení. Počet členů klubu KDU-ČSL a nezávislí zůstává na 12 mandátech. Novým předsedou se stal Josef Klement a místopředsedou Josef Bazala (oba KDU-ČSL). Místopředsedkyní horní komory senátoři opět zvolili lidoveckou senátorku Jitku Seitlovou.

Podle Seitlové je nejdůležitějším úkolem Senátu, aby zůstal pojistkou politické stability. „Tu naše země potřebuje pro dobře fungující průmysl, služby a zemědělství, ale hlavně pro spokojený život všech občanů,“ uvedla Seitlová.

„V pozici místopředsedkyně Senátu a současně nejdéle sloužící senátorky bych ráda pokračovala v dosavadní činnosti ku prospěchu občanů mého regionu a naší země. Zásadním tématem je pro mě například ekologická havárie na řece Bečvě nebo problematika stále nedokončené diskuze nad zákonem o komunitní energetice, který považuji v době energetického nedostatku za naprostou prioritu. Je také důležité, aby Senát dohlížel na kvalitu zákonů, které by měly být efektivní, srozumitelné a bez nejasností či chyb,“ dodala staronová místopředsedkyně Seitlová, která obsadí jednu ze čtyř místopředsednických funkcí horní komory parlamentu.

KDU-ČSL a nezávislí zůstává třetím nejsilnějším klubem. „Letošní volby pro nás znamenaly klíčový okamžik. V roce 2016 jsme zvítězili a náš klub tak letos obhajoval sedm mandátů. Složitý úkol se nakonec vydařil a klub zůstává ve stejném počtu. Těší mě, že se opět potvrdila síla KDU-ČSL a nezávislých v horní komoře parlamentu a také mám radost, že v klubu máme nejsilnější zastoupení žen,” okomentoval výsledky voleb Josef Klement, nový předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí. Zároveň dodal, že za dva roky bude klub obhajovat dva mandáty. „Naším cílem bude počet členek a členů ještě rozšířit,” upozornil.

„Klub KDU-ČSL a nezávislí má ve svých řadách zkušené odborníky z řad lékařů, právníků, ale i z oblasti zemědělství či školství. Je mezi námi také několik dlouholetých komunálních politiků,” doplnil předseda senátorského klubu.
Lucie Ješátková, tel: 730 575 148
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist