Veronika Hešíková "> MMR je připraveno pomoci s obnovou obecního a krajského majetku, který poškodily bouřky a vydatný déšť - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mmr-je-pripraveno-pomoci-s-obnovou-obecniho-a-krajskeho-majetku-ktery-poskodily-bourky-a-vydatny-dest
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MMR ČR: MMR je připraveno pomoci s obnovou obecního a krajského majetku, který poškodily bouřky a vydatný déšť

2. června 2024 | MMR ČR
Autor: Veronika Hešíková, tel: 705 894 932
Ministerstvo pro místní rozvoj přijímá žádosti o podporu v programu Obnova obecního a krajského majetku po živelních pohromách. Resort je díky včasnému vyhlášení výzvy připraven operativně reagovat na mimořádné události spojené s počasím na přelomu května a června. Ve výzvě na řešení letošních škod je pro samosprávy připraveno až 100 milionů korun, které je možné použít například na opravu mostů a komunikací, veřejného osvětlení, prostranství a budov. V případě vzniku rozsáhlejších škod je ministerstvo připraveno prostředky navýšit nejméně o 50 milionů korun.

„Velké díky všem hasičům, policistům a zdravotníkům, kteří v pátek a o víkendu zasahovali kvůli intenzivnímu dešti a bouřkám. Starostům a starostkám MMR nabízí peníze na rekonstrukci nebo opravu majetku obcí a krajů poškozeného živelní pohromou,” prohlásil místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Výzvu na obnovu majetku poškozeného v letošním roce resort vyhlásil už v průběhu března. „Chceme, aby obce a kraje měly jistotu, že když dojde k nenadálé živelní události, je ministerstvo připravené pomoci,” dodal Bartoš. Dotace může pokrýt až 70 % nákladů na obnovu majetku.

S detaily výzvy se můžete seznámit na odkazu zde: https://mmr.gov.cz/cs/narodni-dotace/podpora-a-rozvoj-regionu/obnova-obecniho-a-krajskeho-majetku-po-zivelni-(5)
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist