Veronika Hešíková "> MMR rozdělí mezi veřejně prospěšné neziskové organizace 55 milionů korun - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mmr-rozdeli-mezi-verejne-prospesne-neziskove-organizace-55-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MMR ČR: MMR rozdělí mezi veřejně prospěšné neziskové organizace 55 milionů korun

29. prosince 2023 | MMR ČR
Autor: Veronika Hešíková, tel: 705 894 932
Ministerstvo pro místní rozvoj odstartovalo příjem žádostí o poskytnutí dotace pro rok 2024 z programu na podporu nestátních neziskových organizací (NNO). Díky dřívějšímu spuštění už na konci roku 2023 budou mít dostatek prostoru pro realizaci svých projektů. Prostředky se rozdělí mezi aktivity v oblasti bezbariérového užívání staveb, poradenství v bydlení, udržitelného rozvoje regionů, měst a obcí nebo cestovního ruchu.

„Neziskový sektor je pro Ministerstvo pro místní rozvoj důležitým partnerem. Řada našich veřejných politik by se bez něj realizovala jen těžko nebo vůbec. Prospěch z této spolupráce mají hlavně běžní lidé, loni i díky této spolupráci například Klub českých turistů pokračoval ve značení turistických tras. Česká asociace paraplegiků zase poskytovala online i osobní poradenství vozíčkářům a rozvíjela aplikaci VozejkMap. Věřím, že v příštím roce na tyto a další úspěšné projekty navážeme,” prohlásil vicepremiér pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

O podporu mohou žádat neziskové organizace s projekty na aplikaci bezbariérové vyhlášky, zejména ve spolupráci se stavebními úřady. Sem spadají činnosti, které vedou k odstranění nebezpečných míst a architektonických bariér ve stavbách. MMR poskytne prostředky také na aktivity spojené s vyhodnocováním a poskytováním metodických informací o bezbariérovém prostředí pro osoby s omezenou schopností pohybu nebo orientace.

Program podpoří dále NNO, které organizují například odborná školení a semináře zaměřené na poradenství a zvyšování kvalifikace poskytovatelů poradenství v bydlení. To je velkou pomocí zejména pro znevýhodněné skupiny lidí na trhu s bydlením.

Dotační titul poskytne prostředky také na iniciativy, které sledují principy udržitelného rozvoje. Přednost mají projekty zaměřené na aplikaci a propagaci chytrých řešení. Dále budou preferovány projekty spojené se zaváděním strategického plánování a řízením územního rozvoje nebo se zaměřením na vytváření podmínek pro regionální management.

V oblasti cestovního ruchu program poskytne prostředky na obnovu turistického značení, koordinaci napojení dálkových cyklotras v ČR na evropské dálkové trasy a s tím spojené marketingové aktivity. Dále mohou získat podporu NNO, které se zasazují o zvyšování odolnosti a udržitelnosti cestovního ruchu, například zpracovávají strategické dokumenty, podporují zavádění a rozvoj klasifikačních a certifikačních systémů a zavádí opatření, která vedou k udržitelnému cestovnímu ruchu.

Příjem žádostí probíhá od 29. prosince 2023 do 31. ledna 2024 (12:00). Žádost o dotaci můžete podávat prostřednictvím datové schránky MMR. Výzvu najdete na odkazu zde. Formulář žádosti prosím vyplňte v internetové aplikaci DIS ZAD - https://www3.mmr.cz/zad
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist