https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mokrady-a-prales-u-liberce-privitaji-dobrovolniky-z-celeho-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mokřady a prales u Liberce přivítají dobrovolníky z celého světa

LIBEREC (10. srpna 2016) – Liberecký kraj bude ve dnech 14. – 27. 8. 2016 hostit skupinu 16 dobrovolníků, kteří se budou podílet na udržování a kultivaci mokřadů v Jablonném a Novém pralese. Projekt je organizován a veden ve spolupráci INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a místní neziskové organizace Čmelák. Projekt je finančně podpořen americkou společností Johnson Controls, Inc. (JCI).

Liberecký kraj bude ve dnech 14. – 27. 8. 2016 hostit skupinu 16 dobrovolníků, kteří se budou podílet na udržování a kultivaci mokřadů v Jablonném a Novém pralese. Projekt je organizován a veden ve spolupráci INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a místní neziskové organizace Čmelák. Projekt je finančně podpořen americkou společností Johnson Controls, Inc. (JCI).

Mezinárodní dobrovolnický projekt (tzv. workcamp) je zaměřen na životní prostředí a zúčastní se ho mladí lidé ze dvanácti zemí světa. Pomáhat přijede mládež například ze Španělska, Francie, Běloruska, Turecka, ale také až z dalekého Mexika, USA či Jižní Koreje.

Mezinárodní snídaně pro místní i návštěva pivovaru

Skupina bude během 14 dnů pracovat v mokřadech v Jablonném, kde je třeba vytrhat orobinec. V Novém pralese je čeká ožínání buřeně, sázení stromků a oprava oplocenek. V Temné ulici budou kosit louku. „Nečeká je pouze práce, ale také poznávání místní oblasti a volnočasové aktivity. Dobrovolníci budou mít na výběr ze zajímavého seznamu aktivit, jako je například návštěva pivovaru Konrád, sjezd na koloběžkách z Ještědu, návštěva horolezecké stěny nebo prohlídka Liberce,“ říká Hana Brodská, koordinátorka projektu z Čmeláka.

„Budou mít také příležitost poznat místní obyvatelstvo, a to na faře ve Vratislavicích ve středu 24. 8., na kterou vás tímto srdečně zveme,“ dodává Brodská. Dobrovolníci pro tuto příležitost připraví snídani, která bude vířit nejrůznějšími chutěmi od Ameriky až po Asii.

INEX-SDA se dobrovolnictví věnuje čtvrtstoletí

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. Přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo právě obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně sedm set českých dobrovolníků.

Čmelák je největší severočeská ekologická organizace

Čmelák – Společnost přátel přírody se již 22 let, ve snaze o obnovu harmonické krajiny okolo nás, věnuje praktické ochraně přírody, zapojování veřejnosti a ekologické výchově. Ekologicky narušené nebo zanedbané pozemky mění v místa atraktivní pro lidi i pro přírodu. Zapojováním co nejširší veřejnosti podporují pozitivní vztah obyvatel k přírodě a životnímu prostředí. Otevřeli dvě lesní naučné stezky, organizují workcampy, terénní a tematické akce pro firmy, akce pro dobrovolníky i exkurze pro veřejnost.

Kontaktní osoba na místě:
INEX-SDA, z. s.
Lucie Nová, vedoucí workcampu
Telefon: +420 731 376 338
E-mail: novva@seznam.cz
Web: www.inexsda.cz
Monika Urbášková tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist