https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/moneta-money-bank-snizi-do-roku-2020-svoji-uhlikovou-stopu-o-35-procent
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MONETA Money Bank : MONETA Money Bank sníží do roku 2020 svoji uhlíkovou stopu o 35 procent

6. srpna 2018 | MONETA Money Bank
Autor: Tomáš Weiss, tel: +420 732 755 484
MONETA Money Bank si dala závazek výrazně snížit svoji uhlíkovou stopu1. Banka plánuje, že do roku 2020 dosáhne poklesu emisí ekvivalentu oxidu uhličitého (CO2e) o 35 procent, a to díky zavedení pěti konkrétních opatření. Snižování uhlíkové stopy je součástí strategie udržitelného rozvoje MONETA Money Bank, která je s milionem klientů čtvrtou největší bankou v zemi.

Úvodní analýza emisí ukázala, že jejich hlavními zdroji v MONETA Money Bank jsou spotřeba elektřiny, produkce tepla a spotřeba paliv u firemních vozidel (benzín a diesel). Aby banka snížila svoji uhlíkovou stopu, rozhodla se zavést pět klíčových opatření. Těmi jsou postupné zavedení zelené elektřiny na všech více než dvou stovkách poboček, nákup zelené elektřiny pro centrály v Praze a Ostravě, snižování počtu poboček vytápěných pevnými palivy, snížení celkového množství automobilů ze současných pěti set a nahrazení většiny vozidel s naftovým motorem elektromobily, kterých banka uvedla do běžného provozu již skoro dvacet z dosud objednaných 150 kusů.

„Cítíme zodpovědnost za environmentální dopad našich aktivit, a proto hledáme možnosti inovativních řešení i v této oblasti. Rovněž podporujeme zodpovědný přístup k životnímu prostředí mezi našimi zaměstnanci, dodavateli a také klienty,“ řekl Tomáš Spurný, generální ředitel a předseda představenstva MONETA Money Bank.

Závazek MONETA Money Bank o třetinu snížit svoji uhlíkovou stopu do roku 2020 je součástí její strategie udržitelného rozvoje. „Udržitelný rozvoj chápeme rovněž jako jistou konkurenční výhodu a investici do budoucnosti. Chceme vytvářet hodnotu pro naše zákazníky a zároveň zajistit dlouhodobý udržitelný růst společnosti, včetně stabilního přínosu pro akcionáře,“ uvedl Tomáš Spurný.

Měření uhlíkové stopy MONETA Money Bank a dalších společností patřících do Skupiny MONETA2 probíhá v souladu s mezinárodním protokolem GHG. Ten poskytuje účetní a výkazní standardy
a výpočetní nástroje pro firmy a vlády, kterým měří množství skleníkových plynů vyplývajících z činnosti
a který v případě MONETA Money Bank pokrývá měrné emise skleníkových plynů v rozsahu oblastí
Scope 1 (přímé emise) a Scope 2 (nepřímé emise z energie).


1 Uhlíková stopa je nepřímým ukazatelem spotřeby energií, výrobků a služeb. Měří množství skleníkových plynů, které odpovídají aktivitám či produktům firmy. Uhlíkovou stopu tvoří více skleníkových plynů, proto slouží oxid uhličitý jako společný jmenovatel. Jiné plyny mají jinou účinnosti, co se týče jejich příspěvku ke globálnímu oteplování Země. Metan je 25krát účinnější než CO2, musí se tedy jeho množství vynásobit 25 a pak přičíst k CO2. Výsledek je poté vyjádřen v tunách CO2e (ekvivalentů CO2).

2 Skupina MONETA zahrnuje společnosti MONETA Money Bank, MONETA Auto, MONETA Leasing a Inkasní Expresní Servis.
Tomáš Weiss, tel: 420 732 755 484 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist