https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mpo-bojuje-se-suchem-podnikatelum-radilo-na-seminari
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: MPO bojuje se suchem, podnikatelům radilo na semináři

23. dubna 2019 | MPO ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo s ohledem na potřebu zareagovat na sucho a nedostatek vody seminář o tom, jaké mají podnikatelé možnosti, když potřebují předejít problémům ve výrobě.

Seminář byl zorganizován Ministerstvem průmyslu a obchodu ve spolupráci s akademickým sektorem s cílem propojit dosavadní praxi s novými přístupy a inovačními technologiemi a správně zaměřit pomoc ministerstva podnikatelskému sektoru, a to ihned a pro delší časový horizont.

V praxi se jedná o zacílení na technická opatření pro úspory ve spotřebě vody ve výrobě, na recyklaci vody tak, aby případná omezení nebo dokonce zákaz odběru vody měly na podniky, největší spotřebitele vody, co nejmenší dopad.

„Pomáháme předejít problémům ve výrobě, v provozech, v podnikání a sociálním dopadům způsobeným nedostatkem vody,“ zdůraznil náměstek pro EU fondy Marian Piecha motto semináře.

Zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu představili konkrétní možnosti podpory inovativních/úsporných opatření pro hospodaření s vodou a možnosti podpory technických řešení pro recyklaci vod zejména ve výzvách Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost určených podnikatelskému sektoru.

Ministerstvo průmyslu a obchodu navíc přichází společně s hospodářskými partnery a akademiky se systémovými opatřeními v podobě podpory cirkulární ekonomiky pilotně již v tomto programovém období a pro budoucí programové období 2021+.

„Je naším společným cílem zabránit celospolečenským dopadům v podobě omezení výroby, zrušených zakázek, zrušených pracovních příležitostí v obdobích extrémního sucha,“ dodal profesor Miroslav Kyncl z VŠB Ostrava a připojil se k výměně zkušeností v rámci individuálních konzultací.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist