https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mpo-poskytne-obcim-mestum-a-krajum-dotace-na-regeneraci-brownfieldu-chysta-vyzvu-z-narodniho-planu-obnovy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: MPO poskytne obcím, městům a krajům dotace na regeneraci brownfieldů, chystá výzvu z Národního plánu obnovy

27. ledna 2022 | MPO ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu letos v únoru či nejpozději v březnu vyhlásí výzvu pro obce, města a kraje, ve které budou moci žádat o dotace na renovaci tzv. brownfieldů.

Konkrétně budou podpořeny buď rekonstrukce nebo demolice a výstavby budov. Podpora se dále vztahuje i na projekty, kde proběhne částečná rekonstrukce a částečná dostavba budovy. Jedná se o investiční podporu regenerace lokalit zejména tzv. brownfields ve vlastnictví obcí a krajů pro podnikatelské využití nebo i částečné využití pro nepodnikatelské účely.

MPO využije prostředky z Národního plánu obnovy (komponenta 2.8.3., investice č. 3), o které je více informací na tomto odkazu: Fyzická infrastruktura a zelená tranzice | Národní plán obnovy (planobnovycr.cz) Brownfieldem se rozumí lokality, které jsou ovlivněny dřívějším používáním, jsou opuštěné anebo nedostatečně využívané, mohou mít problémy s kontaminací a vyžadují intervenci, aby se vrátily k smysluplnému využití.

MPO uvítá od měst, obcí a krajů informaci, zda se na jejich území nachází lokalita, která by byla vhodná pro získání podpory z tohoto programu. Vyplnit dotazník lze na odkazu níže, případně je možné využít QR kód.

Vstup k vyplnění dotazníku odkazem: https://www.surveymonkey.com/r/MPO_NPO_brownfields

Dotazník je určen pro vedení nebo odpovědnou/é osobu/y za problematiku územního/regionálního rozvoje nebo investiční politiky. Lze ho vyplnit i anonymně. Pokud však budou na konci dotazníku kontaktní údaje, MPO v případě, že projekt bude vyhodnocen jako vhodný pro financování z Národního plánu obnovy, samo dotyčného kontaktuje.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist