https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/myto-po-roce-2019-chaos-v-rezii-hnuti-ano
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Mýto po roce 2019? Chaos v režii hnutí ANO

3. října 2019 | ODS
​​​​​​​Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny dnes projednal budoucnost výběru mýta v České republice poté, co ÚOHS vydal zákaz plnění smlouvy na dodavatele systému od roku 2020. Podle poslanců opoziční ODS vystoupení ministra dopravy nepřineslo potřebné odpovědi, ale naopak vyvolalo další řadu otázek.

„Budeme možná svědky unikátní situace, kdy ČR bude mít dva mýtné systémy. Jako jediná země na světě! Bohužel z toho můžou vyplývat velmi závažné ekonomické škody. Je to plná odpovědnost současné vlády. Přestože jsme od Andreje Babiše slyšeli, že rezorty přece vedou odborníci a máme je nechat makat, tak České republice hrozí arbitráže. Ještě vážnější je ale hrozba chaosu, která se dotkne tisíců řidičů a dopravců,“ říká místopředseda ODS Martin Kupka s tím, že nikdo z vlády a odpovědných úřadů není schopen garantovat a dokonce ani odhadnout, jak to celé dopadne.

„Mrzí mě, že tento spor má jediného poraženého a tím je Česká republika. Nacházíme se v naprosto absurdní situaci, kdy se ČR připravuje na spuštění mýta podle smlouvy, která nám dnes nedává jistotu, že za rok bude platit. Hrozí tak mnohamiliardové škody placené z kapes daňových poplatníků. To je výsledek několikaleté práce hnutí ANO na Ministerstvu dopravy,“ dodává místopředseda kontrolního výboru Vojtěch Munzar.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist