Petra Roubíčková "> MŽP má pro obce postižené tornádem zatím až 400 milionů korun - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mzp-ma-pro-obce-postizene-tornadem-zatim-az-400-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: MŽP má pro obce postižené tornádem zatím až 400 milionů korun

1. července 2021 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes navštívil obec Hrušky, přes kterou se v minulém týdnu prohnalo tornádo. Na jednání s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem představil ministr Brabec detaily dotačního programu, který Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR připravilo s cílem co nejrychleji vrátit život v postižených obcích do normálu.

„Následky ničivého tornáda jsou katastrofické, to už bohužel vrátit nelze. Co ale udělat můžeme, je co nejrychleji obnovit běžný život v obcích. Pro obce postižené živelní katastrofou jsme proto připravili speciální dotační výzvy, ze kterých budou moci zafinancovat obnovu vodohospodářské infrastruktury či obnovu zeleně. Dotace bude stoprocentní a může být vyplacena dopředu jako záloha. Chceme, aby obce měly s vyřízením co nejméně práce, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman bude starostům plně k dispozici. Žádosti budou obce moci podávat už od poloviny července, případně začátku srpna. S hejtmanem Grolichem jsme dnes také řešili dočasné skládky, které vznikají na několika místech poblíž postižených obcí, mj. i za obcí Hrušky, a jsou na ně naváženy tisíce tun hlavně stavebního, ale i nebezpečného odpadu z poničených nemovitostí. A odpad neustále přibývá. Přislíbil jsem, že s likvidací skládek kraji pomůžeme. V tuto chvíli jsme na to vyčlenili 200 milionů korun. Likvidační práce ale zdaleka neskončily. Každopádně se lidé z postižených obcí mohou spolehnout, že je v tom nenecháme,“ okomentoval dnešní setkání v Hruškách ministr životního prostředí Richard Brabec.
Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist