https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mzp-od-brezna-nabidne-verejnosti-informace-z-papirove-uredni-desky-elektronicky-na-dotykovem-panelu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: MŽP od března nabídne veřejnosti informace z papírové úřední desky elektronicky. Na dotykovém panelu

29. února 2016 | MŽP ČR
Autor: Jana Taušová, tel: 267 122 944, 739 242 379
Ministerstvo životního prostředí zlepšuje své služby pro veřejnost. Od 1. března nabídne občanům své informace z papírové úřední desky umístěné před vchodem do budovy MŽP nově v elektronické podobě na speciálním dotykovém panelu. Podobné elektronické desky slouží dnes jak v institucích státní správy, tak i například k informování zákazníků v řadě obchodních center.

Nově instalovaná elektronická úřední deska na ministerstvu vyřeší aktuální problém s nedostatečnou kapacitou staré papírové vývěsky. Stávající úřední deska totiž už nepostačuje na umisťování aktuálních informací kvůli rychle se vyvíjející a měnící legislativě v oblasti životního prostředí či nově zveřejňovaným informacím dle zákona o státní službě, který začal platit v loňském roce.

Cílem ministerstva je veřejnosti podobně jako některé jiné instituce veřejné správy (např. městské úřady) snadnou a uživatelsky přátelskou formou zprostředkovat informace, které už nyní mohou najít také na úřední desce na webových stránkách MŽP. Patří mezi ně různé právní předpisy jako například informace o nových či měnících se vyhláškách, průběhu a výsledcích řízení souvisejících s posuzováním záměrů na životní prostředí, tzv. EIA, a mnoho dalších.

Novou dotykovou elektronickou desku najdou občané hned vpravo u vchodu do budovy ministerstva. Stávající papírové vývěsky z vnější strany MŽP resort využije k zveřejňování dalších pro veřejnost užitečných informací z dění v oblasti životního prostředí.
Jana Taušová, tel: 267 122 944, 739 242 379 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist