Radek Janoušek "> Na Den zeber odpadek ze Země seber - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-den-zeber-odpadek-ze-zeme-seber
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ukliďme Česko z.s.: Na Den zeber odpadek ze Země seber

31. ledna 2024 | Ukliďme Česko z.s.
Autor: Radek Janoušek
Ptáte se, jak to spolu souvisí? Jednoduše, EKOkalendář.cz spolku Ukliďme Česko uvádí, že 31. leden je Mezinárodním dnem zeber a zároveň něco málo přes 2 měsíce do jarního termínu naší největší dobrovolnické akce. Její pořadatelé, kteří stojí i za vznikem EKOkalendáře tím upozorňují, že sehnout se pro odpadek může každý z nás prakticky kdykoliv.

Ptáte se, jak to spolu souvisí? Jednoduše, EKOkalendář.cz spolku Ukliďme Česko uvádí, že 31. leden je Mezinárodním dnem zeber a zároveň něco málo přes 2 měsíce do jarního termínu naší největší dobrovolnické akce. Její pořadatelé, kteří stojí i za vznikem EKOkalendáře tím upozorňují, že sehnout se pro odpadek může každý z nás prakticky kdykoliv.

Každopádně hlavní úklidový den letošního již 11. ročníku akce Ukliďme Česko připadá na sobotu 6. dubna. Organizátoři si mohou své úklidy registrovat na webu www.UklidmeCesko.cz, kde je již nyní nahlášeno přes 850 plánovaných akcí a denně přibývají desítky dalších. Jejich organizátoři si už také mohou vyplňovat požadavky na zaslání pytlů a rukavic pro své dobrovolníky. „Předpokládáme, že se nám společně podaří přinejmenším zopakovat loňskou rekordní účast, kdy se do úklidů v průběhu celého roku zapojilo přes 220 000 dobrovolníků. Těm se podařilo zbavit přírodu 1 600 tun odpadů," sdělil Radek Janoušek z pořadatelského spolku.

V letošním roce plánuje spolek Ukliďme Česko navíc zintenzivnit propagaci aplikace KAMsNIM.cz, která je spolehlivým rádcem pro všechny, kteří se potřebují něčeho zbavovat a zahrnuje již přes 120 000 odběrných míst po celé ČR. „Momentálně je aplikace KAMsNIM.cz po technické i obsahové stránce ve špičkové kondici, díky čemuž si v loňském roce získala dobré jméno ve veřejném prostoru, když byla v prosinci vyhlášena vítězem kategorie Projekt pro stát soutěže Chytrá města 2023. V letošním roce se proto budeme soustředit na její rozšíření mezi dalšími uživateli“, říká autor aplikace Miroslav Kubásek.

„Uvidíme se tedy nejpozději 6. dubna při úklidu našich měst, obcí a především přírody. Do té doby se můžete prostřednictvím KAMsNIM.cz dozvědět, jaký je rozdíl mezi bioodpadem a gastroodpadem, kam s vysloužilými pneumatikami či prošlými léky, kde se koná nejbližší SWAP nebo třeba kde využijí vaše krabice od e-shopových zásilek“, dodává Kubásek.

Hlavním partnerem akce Ukliďme Česko 2024 je:
Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota

Partnery akce jsou:
Garnier
EKO-KOM, a.s.
PENNY Market
ŠKODA AUTO a.s.
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
E.ON Česká republika, s.r.o.
Plzeňský prazdroj
DB SCHENKER
DPD CZ
CANON

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist