https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-docasne-zajisteni-autobusove-dopravy-pro-oblasti-sever-a-vychod-jsou-zahajeny-verejne-zakazky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Na dočasné zajištění autobusové dopravy pro oblasti Sever a Východ jsou zahájeny veřejné zakázky

8. března 2017 | Liberecký kraj
Autor: Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624
Rada kraje včera rozhodla o zahájení zadávacích řízení veřejných zakázek „Dočasné zabezpečení dopravní obslužnosti Libereckého kraje veřejnou linkovou osobní dopravou – oblast Sever a oblast Východ“ v jednacím řízení bez uveřejnění. Důvodem je ukončení smluv s ČSAD Liberec a.s. pro oblast Sever a BusLine a.s. pro oblast Východ. Podle sdělení dopravců nestačí peníze, které uvolnil kraj ze svého rozpočtu na mzdy řidičů. Ve veřejné zakázce jsou osloveni všichni dopravci, kteří jsou zapojeni do integrovaného dopravního systému Libereckého kraje (IDOL).

V souvislosti s nařízením vlády schválilo v lednu krajské zastupitelstvo postup pro úpravu ceny dopravního výkonu v rámci uzavřených smluv Libereckého kraje s dopravci ČSAD Liberec, a.s., BusLine a.s. a ČSAD Česká Lípa a.s. Podle zákona o zadávání veřejných zakázek byla cena dopravního výkonu změněna do limitu na jednu veřejnou zakázku 5.706.000 Kč bez DPH.

„V únoru jsme obdrželi od dopravců ČSAD Liberec a BusLine sdělení, že tato částka není podle jejich výpočtů dostatečná. To znamená, že jim prostředky na zvýšené mzdy řidičů vystačí pouze na velmi omezenou dobu. V případě společnosti BusLine na část prvního čtvrtletí a ČSAD Liberec má peníze do pololetí. Domluvili jsme tedy na ukončení smluv,“ vysvětluje Marek Pieter, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.

Na základě této mimořádné situace byly vypsány veřejné zakázky na dočasné zabezpečení dopravní obslužnosti Libereckého kraje veřejnou linkovou osobní dopravou pro oblast Sever a oblast Východ. Vypsány jsou formou jednacích řízení bez uveřejnění a osloveni dopravci v IDOL.

„Veřejné zakázky jsou vypsány na nezbytně nutnou dobu. Minimálně do doby než zajistíme veřejnou autobusovou dopravu v rámci nové desetileté zakázky, kterou připravujeme,“ uzavírá náměstek.
Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist