https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-josefovskych-loukach-je-dudek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost ornitologická: Na Josefovských loukách je dudek

Všímaví návštěvníci ptačího parku Josefovské louky měli 8. dubna úžasnou možnost sledovat jednoho z našich nejkrásnějších a zároveň i nejvzácnějších ptáků – dudka chocholatého.

Dudek se prochází celý den po okraji cesty napříč ptačím parkem poblíž vstupního areálu a vytahuje svým speciálně tvarovaným zobákem larvy brouků ze změklých okrajů cesty. Po vyplašení procházejícími návštěvníky, kteří si většinou nevšimnou, jaký mají před sebou klenot, odlétá usednout na jeden ze stromů u Staré Metuje, aby se po pěti minutách opět vrátil.

Zkuste své štěstí, třeba v parku vydrží i další dny. Minulý rok jsme mu v západní části na pastvině divokých koní umístili speciální budku – kadidudku (dudci kdysi často hnízdili v nepoužívaných latrínách). Přiletí další a zalíbí se jim v parku natolik, aby tu zahnízdili?

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist