https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-lince-u28-jezdi-rekonstruovana-motorova-jednotka-cestujicim-nabizi-vyssi-komfort
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Na lince U28 jezdí rekonstruovaná motorová jednotka, cestujícím nabízí vyšší komfort

3. února 2017 | České dráhy
Redesignovanou motorovou jednotku Desiro představil dnes dopravce DB Regio společně s Českými drahami v rámci Dne se železnicí Národního parku. Jednotky Desiro jezdí na lince U28, která projíždí celou oblastí Českosaského Švýcarska. Linka má svůj marketingový název „Dráha národního parku – Nationalparkbahn“. Pravidelná osobní železniční doprava se na trať Dolní Poustevna – Sebnitz vrátila 5. července 2014.

Otevření části tratě včetně železničního přechodu umožnilo zavést novou linku U28, která spojila Děčín, Dolní Žleb, Bad Schandau, Sebnitz, Dolní Poustevnu, Mikulášovice a Rumburk a výrazně zkrátila cestování ve Šluknovském výběžku. Dopravcem na této lince jsou společně České dráhy s německým partnerem DB Regio. Vlaky objednává Ústecký kraj ve spolupráci se svým partnerem na německém území (Verkehrsverbund Oberelbe, VVO).

„Rekonstruovaná jednotka VT642 DESIRO prošla kompletní interiérovou přestavbou. Má nové sedačky, lino, obložení, osvětlení, klimatizaci, nově dětský koutek, Wi-Fi, elektrické přípojky a nový je i vnější lak,“ uvedl Vladimír Štochl, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Ústí nad Labem.

Na lince U 28 jezdí denně 9 párů přímých vlaků (8 denně a 1 v pracovní dny). O cestování do národních parků České a Saské Švýcarsko (kdysi známé pod spojením Česko-Saské Švýcarsko) je velký zájem hlavně v turistické sezoně a velký nápor cestujících je také v předvánoční době, kdy jsou tyto vlaky využívány v úseku Děčín – Bad Schandau při jízdě do Drážďan na adventní trhy. Vstupní branou je Bad Schandau, označované za první nádraží národního parku Saské Švýcarsko, je přestupním nádražím mezi vlaky EC, S-Bahn, regionálními autobusy, lodní dopravou na Labi a společné linky U28 jako Dráhy národního parku.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist