https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-mezinarodni-workshop-o-budoucnosti-sidlist-navaze-evropske-forum-mest
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MMR ČR: Na mezinárodní workshop o budoucnosti sídlišť naváže Evropské fórum měst

12. října 2017 | MMR ČR
Autor: Veronika Vároši
Více než šedesát architektů a urbanistů z řady států Evropy se dnes v Praze sešlo, aby společně se zástupci veřejné správy diskutovali o budoucnosti sídlišť. Mezinárodní workshop, který připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT, se zaměřil jak na rizika vzniku sociálně problematických oblastí, tak na potenciál sídlišť jako plnohodnotných částí měst. Zítra na akci naváže mezinárodní konference „Evropské fórum měst“.

„Problémy i výzvy spojené se sídlišti jsou nadnárodní, protože všechny evropské země hledají cesty, jak řešit problémy těchto - svým způsobem unikátních - obytných celků. Přes řadu společných prvků, typických pro tyto části měst, vycházejí postupy regenerace sídlišť v jednotlivých zemích ze specifických místních podmínek,“ uvedla při zahájení workshopu Olga Letáčková, náměstkyně pro řízení sekce evropských fondů a mezinárodní spolupráce. „Ve velké většině případů se v České republice ze sídlišť nestaly noclehárny ani ghetta. Naopak - některá sídliště se stala žádanou a vyhledávanou lokalitou s dobrým bydlením, dostatkem zeleně, výbornou dopravní dostupností a dostatkem obchodních, kulturních i sportovních zařízení,“ dodala Letáčková.

Workshop u budoucnosti sídlišť patří mezi aktivity, které Ministerstvo pro místní rozvoj realizuje v rámci mezinárodní spolupráce v oblasti bydlení a rozvoje měst. Na workshop o sídlištích zítra naváže mezinárodní konference „Evropské fórum měst“, připravená ve spolupráci s Evropskou hospodářskou komisí OSN, sdružující 56 členských států severní polokoule. Cílem konference, kterou zahájí výkonná tajemnice Evropské hospodářské komise OSN paní Olga Algayerová, je pracovní setkání s otevřenou diskusí o způsobech efektivní implementace schválených dokumentů OSN a EU týkajících se bydlení a rozvoje měst. Pracovní setkání, kterého se zúčastní řada zahraničních hostů, má přispět k hledání účinných forem hlubší spolupráce v oblasti bydlení a rozvoje měst na mezinárodní úrovni – např. mezi OSN a EU; a to i ve vztahu k přípravě nového programového období pro čerpání fondů EU po roce 2020.

Česká republika patří do regionu zemí sdružených v Evropské hospodářské komisi OSN, která letos slaví 70. výročí své existence. V listopadu tohoto roku se sejdou v Ženevě ministři zemí tohoto regionu odpovědní za agendu bydlení a rozvoj měst, aby přijali společnou deklaraci. Říjnové „Evropské fórum měst“ v Praze, jako pracovní setkání, tak předchází navazujícímu politickému jednání ministrů v listopadu v Ženevě.
Veronika Vároši tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist