https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-ministerstvu-zemedelstvi-se-dnes-poprve-sesla-pracovni-skupina-k-omezeni-drezury-v-cirkusech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Na Ministerstvu zemědělství se dnes poprvé sešla pracovní skupina k omezení drezury v cirkusech

8. listopadu 2018 | MZe ČR
Autor: Vojtěch Bílý
Pracovní skupina, která má připravit podmínky omezení drezury zvířat v cirkusech, se dnes poprvé sešla na Ministerstvu zemědělství. Diskutovala zejména o variantách a rozsahu plánovaného omezení drezury.

Předložený návrh novely zákona na ochranu zvířat je nyní ve fázi vypořádávání připomínek vznesených v meziresortním připomínkovém řízení. S ohledem na protichůdné názory, které návrh na úplný zákaz drezury zvířat v cirkusech vyvolal, rozhodl ministr zemědělství Miroslav Toman o založení pracovní skupiny. Ta připraví podmínky pro omezení drezury zvířat.

Pracovní skupinu tvoří zástupci Ministerstva zemědělství, Ministerstva životního prostředí, cirkusů, Asociace svazů chovatelů koní ČR, Unie českých a slovenských zoologických zahrad, Státní veterinární správy a Ústřední komise pro ochranu zvířat.

Pracovní skupina by se znovu měla sejít za tři až čtyři týdny. Výsledkem jednání by měl být návrh regulace drezúry zvířat v cirkusech, který bude za MZe předložen k projednání vládě.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist