https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-planetu-myslime-za-vas.ceske-drahy-spustily-novou-kampan-na-ekologicke-cestovani-vlakem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Na planetu myslíme za vás. České dráhy spustily novou kampaň na ekologické cestování vlakem

2. května 2024 | České dráhy
Víte, jak ušetřit 44,68 kg CO2? Stačí si pro cestu mezi Prahou a Ostravou vybrat vlak místo automobilu. Právě na zdůraznění ekologického aspektu cestování vlakem se zaměřuje nová marketingová kampaň Českých drah, se kterou se od začátku května setkáte v outdooru, on-linu a na sociálních sítích. Součásti je i speciální webová stránka cd.cz/vlakemEKO.

Nová kampaň je výsledkem národního kola soutěže Creative Express, kdy deset týmů mladých profesionálů podniklo cestu vlakem na trase Praha – Bratislava a zpět, aby vytvořili kreativní návrhy na zadání ekologického cestování vlakem. Výsledkem je koncept „Myslete na sebe, na planetu za vás myslíme my.“ z dílny Kristýny Schönové a Adriána Kachmana. „Nová kampaň výborně spojuje benefit pohodlí ve dvou směrech – pohodlí jako možnost využití vlastního času při cestě vlakem a pohodlí ekologického chování, které vám zajistí již samotný výběr vlaku jako dopravního prostředku. Zároveň jsme ocenili vhodnost kampaně pro cílovou skupinu a bezproblémovou realizovatelnost konceptu,“ říká Jakub Otava, ředitel odboru komunikace Českých drah. „Nová kampaň má i jednu zvláštnost – jde o první marketingovou kampaň Českých drah, při které byly využity AI nástroje, v tomto případě pro tvorbu vizuální složky,“ dodává Radka Vlažná, vedoucí oddělení marketingu Českých drah.

České dráhy novou kampaní chtějí zvýšit povědomí veřejnosti o problematice, protože jde o nejudržitelnější způsob hromadné dopravy, a navazují tak na ekologickou kampaň auta versus vlak. V rámci kampaně se lidé dozví, o kolik menší je jejich uhlíková stopa při cestování vlakem mezi velkými českými městy ve srovnání s využitím automobilu.

Železniční doprava je podle analýz vyhodnocujících emise skleníkových plynů a dalšího znečistění našeho životního prostředí např. prachem nebo hlukem nejekologičtějším druhem dopravy při přepravě osob a nákladů. České dráhy budou v příštích letech pokračovat v podstatném snižování emisí skleníkových plynů. K tomu přispívá zavádění moderních, úsporných vlaků, nasazení bateriových vlaků na neelektrizovaných tratích, vlaků s možností rekuperace elektrické energie či dieselových vlaků, které mohou využívat nejnovější verzi ekologických paliv HVO. Elektrické osobní i nákladní vlaky Skupiny České dráhy díky rekuperaci loni vyrobily a do elektrické sítě dodaly téměř 50 000 MWh elektrické energie.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist