https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-prazske-kampe-se-muzete-projit-narodnimi-parky-pozvanka-na-vystavu-narodni-parky-cr-2016
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Na pražské Kampě se můžete projít národními parky - pozvánka na výstavu Národní parky ČR 2016

21. září 2016 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
Ministr životního prostředí Richard Brabec včera zahájil na pražské Kampě venkovní výstavu 18 velkoformátových fotografií turisticky atraktivních lokalit českých národních parků, jakými jsou např. Pravčická brána, cesta na Sněžku, meandry Dyje i Teplé Vltavy. Národní parky jsou vlajkovou lodí ochrany české přírody, kterou spravuje rezort životního prostředí. V roce 2016 si připomínáme 25 let od vyhlášení dvou národních parků, NP Podyjí a NP Šumava. Ministerstvo životního prostředí spolu se správami všech našich národních parků pořádá při této příležitosti výstavu, která patří k doprovodným akcím letošních oslav a potrvá do 6. října.

Fotografie, instalované poblíž historické budovy Sovových Mlýnů, společně pokřtili ředitelé správ Národního parku Šumava Pavel Hubený a Národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl, ti se pozastavili u jedinečnosti smyslového požitku návštěvníků národních parků, zvláště pak při pohledu na přitažlivé tvary jejich kopců. Zachování ryzosti a vznešenosti pro oko návštěvníka popřáli 4 našim národním parkům do budoucnosti kmotři celé akce - herečka Linda Rybová a režisér Petr Krejčí.

Vernisáž výstavy zakončil ministr Richard Brabec, který spolu s jeho rezortem čeká na hlasování Poslanecké sněmovny PČR k novele zákona o ochraně přírody a krajiny: „My jsme velmi opatrně vážili kompromisy. Není pravdou, že by člověk nemohl žít vedle tetřeva, rysa nebo vedle vlka. Možné to je. Ministerstvem připravená novela zavádí kus stability, po které všichni volají dlouhá léta, protože v ní ponecháváme národním parkům minimálně 15 let, aby se příroda v nich mohla nerušeně vyvíjet, a teprve pak ať naši následníci vyhodnotí její stav, a řeknou, zda a jak jí tento nerušený vývoj prospěl.“

Spolu s výstavou se včera v Lichtenštejnském paláci uskutečnilo i slavnostní setkání k významnému výročí s podtitulem "České národní parky a jak dál". Vedle ministra životního prostředí konferenci zahájil s úvodním slovem i šéfporadce předsedy vlády Vladimír Špidla a předseda Výboru pro životní prostředí PSP ČR Robin Böhnisch. Součástí programu byla i panelová diskuze s účastí ministra Brabce, Vojtěcha Koteckého z Glopolis, režiséra dokumentárních filmů Jana Svatoše, herce Davida Prachaře a starosty Kašperských hor Petra Málka.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist