https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-prazskem-hrade-jednali-prezidenti-mosambicke-a-ceske-republiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kancelář prezidenta republiky: Na Pražském hradě jednali prezidenti Mosambické a České republiky

Na pozvání prezidenta republiky Petra Pavla přijel na oficiální návštěvu České republiky prezident Mosambické republiky Filipe Jacinta Nyusi a jeho žena Isaura Ferrão Nyusi. Návštěvu prezidentské páry zahájily na Pražském hradě před nastoupenou čestnou jednotkou Hradní stráže.

Návštěva pokračovala představením členů národních delegací a následným jednáním, zápisem do pamětní knihy Pražského hradu, výměnou darů a soukromým setkáním prezidentských párů.

Na večerní tiskové konferenci prezident Petr Pavel zhodnotil možnou budoucí spolupráci: "Česká republika může hrát v Africe mnohem aktivnější roli, než tomu bylo doposud. Plně to odpovídá nové strategii české vlády pro spolupráci s Afrikou. Vidíme její význam i v tom, že africké země často nemají jinou alternativu, než spolupracovat s Ruskem nebo Čínou. Čím více takových společných možností bude, tím menší bude prostor pro negativní působení Ruska nebo Číny.”

Prezidenti jednali i o ekonomické spolupráci v oblasti obranného průmyslu, zdravotnictví, dopravy nebo obnovitelných zdrojů energie. Zítra bude mosambická delegace jednat s českými firmami o možnostech vývozu.


Úvodní slovo prezidenta Pavla na tiskové konferenci u příležitosti návštěvy mosambického prezidenta naleznete zde: https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/verejna-vystoupeni-a-rozhovory/uvodni-slovo-k-tiskove-konferenci-u-prilezitosti-navstevy-mosambickeho-prezidenta-17287#from-list
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist