https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-snezce-vybrali-uz-vice-nez-ctvrt-milionu-korun-pro-detsky-hospic-ocekava-se-dvojnasobek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Dům pro Julii: Na Sněžce vybrali už více než čtvrt milionu korun pro dětský hospic, očekává se dvojnásobek

22. srpna 2023 | Dům pro Julii
Charitativní akce na Sněžce je úspěšná, díky návštěvníkům nejvyšší české hory byla dosud vybrána částka přes 250 000 korun. Určená je unikátnímu českému projektu – dětskému hospici v Brně. Do konce letních prázdnin se očekává zvýšení daru na finální hodnotu půl milionu. Finanční výtěžek pomůže rodinám s nevyléčitelně nemocnými dětmi.

„Od zahájení charitativní akce, která byla spuštěna na začátku letních prázdnin, se dosud díky návštěvníkům Sněžky podařilo vybrat úžasnou částku přesahující 250 000 korun. Věřím, že do konce srpna padne milník půl milionu, kterým podpoříme dětský hospic v Brně. Proto srdečně zveme nejen k výjezdu oblíbenou lanovkou na vrchol nejvyšší české hory, ale také k objevování krás Krkonoš,“ informoval náčelník Lanové dráhy Sněžka Jiří Špetla.

Z každé jízdenky lanovou dráhou je pět korun věnováno organizaci Dům pro Julii. Plné jízdné z Pece pod Sněžkou na nejvyšší českou horu a zpět stojí 680 korun. Využít lze i zvýhodněné sazby, více než dvě stě korun ušetří majitelé Karty hosta, kterou získají ubytovaní v Peci pod Sněžkou.


Charitativní akce pokračuje, přispět mohou i pěší turisté

„Jsme vděční všem, kteří se již zapojili a projevili solidaritu s těžce nemocnými dětmi a jejich rodinami. Každý příspěvek má pro nás zásadní význam," uvedla ředitelka Domu pro Julii Radka Vernerová.

Kromě jízdy lanovkou na Sněžku je možné přispět také jinými způsoby. Turisté, kteří zvolí horský výstup pešky, mohou podpořit tuto charitativní akci individuálně. Sbírková pokladnička Domu pro Julii je umístěna na Boudě pod Sněžkou. Dále lze přispět při návštěvě kavárny CRAFT coffee v Peci pod Sněžkou, kde je rovněž pokladnička pro dobrovolné příspěvky.

Dětský hospic v Brně finanční podporu využívá k poskytování odborné zdravotní i sociální péči nevyléčitelně nemocným dětem a jejich rodinám. „Jen společně s finanční podporou od veřejnosti můžeme ulehčit těžkou situaci dětem a umožnit jejich pečujícím rodičům si alespoň na chvíli od náročné péče odpočinout. Děkujeme," uzavřela Vernerová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist