https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-trati-mezi-novym-mestem-na-morave-a-tisnovem-minimalne-do-patku-nahradi-vlaky-autobusova-doprava
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Na trati mezi Novým Městem na Moravě a Tišnovem minimálně do pátku nahradí vlaky autobusová doprava

12. března 2024 | České dráhy
Na trati Nové Město na Moravě – Tišnov dochází k poškození jízdních ploch motorových vozů. České dráhy jsou v kontaktu se Správou železnic a společně hledají příčinu tohoto stavu. Pro cestující je zavedena náhradní autobusová doprava, aktuálně se počítá s tím, že bude v provozu minimálně do pátečního večera.

Poškození kol dvoukolí je natolik rozsáhlé, že v jízdních plochách vznikají trhliny. Jejich odstranění je možné jen přebroušením kol, což je časově i finančně náročné a podstatně to snižuje životnost kol. Závažnější je však skutečnost, že rozvoj těchto trhlin by mohl způsobit takové poškození kol, že by mohlo dojít k výraznému narušení jízdních vlastností vozů. Pro České dráhy představuje bezpečnost cestujících a provozu nejvyšší prioritu, proto se rozhodly po zjištění uvedených skutečností z preventivních důvodů zastavit provoz vlaků na uvedeném úseku, a to až do objasnění a odstranění příčin poškozování vozidel na této trati.

Pro přepravu cestujících je zavedena náhradní autobusová doprava, která obsluhuje všechny zastávky na trase a výjimkou zastávky Prudká – zastávka. Výlukový jízdní řád naleznou cestující v dotčených stanicích a zastávkách.

Informace o omezeních na trati najdou cestující zde: https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/mimoradnost/52347/

Omlouváme se cestujícím za komplikace a děkujeme za pochopení.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist