https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-vylet-vlakem-a-na-kole-i-v-predjari
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Na výlet vlakem a na kole i v předjaří

7. března 2024 | České dráhy
České dráhy zajišťují přepravu jízdních kol prakticky ve všech svých vlacích po celý rok. Za pěkného počasí, které by mělo být i o nadcházejícím víkendu, je snadné vyrazit na kratší nebo delší výlet na kole po oblíbených cyklostezkách a vrátit se z výletu vlakem.

Přeprava kol je možná prakticky ve všech spojích Českých drah. Pokud jsou označeny symbolem „jízdního kola“, jedná se o přepravu spoluzavazadel a ve vlacích je vyšší kapacita pro jejich přepravu. Ve vlacích označených symbolem „kufr“ je přeprava kol možná ve speciálním voze jako úschova během přepravy.

V regionálních vlacích je možné přepravovat jízdní kola bez formalit do vyčerpání kapacity. V dálkových spojích je možní rezervace (příslušný symbol v kolečku), u některých dálkových vlaků např. EC/IC, railjet nebo SC Pendolino je rezervace povinná (příslušný symbol je ve čtverečku).

Cena za přepravu jízdního kola v tarifu Českých drah do 150 km je 40 Kč, nad 150 km je to 60 Kč. V rámci integrovaných dopravních systémů mohou být pro přepravu jízdních kol stanoveny další nabídky dle tarifu příslušného IDS.

Více podrobností o přepravě kol naleznete zde: https://www.cd.cz/dalsi-sluzby/psi-kola-a-jina-zavazadla/-26463/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist