https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-zastavce-karlovy-vary-arena-zacnou-zastavovat-vlaky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa železnic: Na zastávce Karlovy Vary-Aréna začnou zastavovat vlaky

10. prosince 2020 | Správa železnic
Správa železnic úspěšně dokončila stavbu nové zastávky Karlovy Vary-Aréna. Ta vznikla v lokalitě, která se v současnosti zásadně rozšířila o sportovní a kulturně společenské areály. Stavbu s celkovými investičními náklady ve výši 19 milionů korun zrealizovala společnost Strabag Rail.

Nová zastávka leží na trati Karlovy Vary dolní nádraží – Mariánské Lázně. Nástupiště je dlouhé 100 metrů, jeho výška 550 mm nad temenem kolejnice cestujícím zajistí pohodlný nástup do vlaků. Součástí zastávky je přístřešek s příslušným mobiliářem, který tvoří lavička, vitrína s informacemi pro cestující a koš na odpadky.

Lokalita se v posledních letech stala významným dopravním centrem s vysokou koncentrací cestujících. Nová zastávka tak bude prioritně sloužit návštěvníkům celého sportovního komplexu v Tuhnicích.

„Je to další možnost pro návštěvníky KV Areny, jak se sem dopravit, bez nutnosti řešit parkování a dopravní zácpy. Netýká se to jen fanoušků špičkového karlovarského hokeje nebo volejbalu. Mohou to být také návštěvníci bazénového centra nebo velkých kulturních akcí, které KV Arena úspěšně pořádá, samozřejmě pokud zrovna neplatí jejich omezení,“ oceňuje primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.

Největší objem stavebních prací proběhl během plánované výluky od 2. do 21. září. Technici upravovali železniční spodek a svršek, přeložky kabelizace a zakládali nástupní hrany. Na přelomu listopadu a prosince byla dokončena hlavní přístupová cesta, její osvětlení a také přístřešek. První vlaky zde budou zastavovat od poloviny prosince, tedy od platnosti nového jízdního řádu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist