https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-zeleznici-pokracuje-modernizace-vozoveho-parku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Na železnici pokračuje modernizace vozového parku

21. ledna 2016 | Královéhradecký kraj
Národní dopravce věnuje již řadu let značnou pozornost modernizaci a obnově svého vozového parku. V regionální železniční dopravě Královéhradeckého kraje je v současnosti zajištěno novými nebo modernizovanými vozidly 72% rozsahu dopravy, kterou spolufinancuje Královéhradecký kraj.

V současné době tento pozitivní proces započal i v rychlíkové dopravě, objednávané státem. Aktuálně se mohou cestující setkat s modernizovanými vozy i na rychlících na trati Praha – Hradec Králové – Jaroměř – Trutnov a Hradec Králové - Letohrad, kde byla nasazena vozidla s označením ABpee. Jedná se o klimatizované velkoprostorové vozy s oddílem první i druhé vozové třídy. Pro cestující je k dispozici 30 polohovatelných sedaček v první třídě a 40 míst k sezení v oddíle druhé třídy. Jsou vybaveny uzavřeným systémem WC a audio-vizuálním informačním systémem, dále jsou uzpůsobeny rovněž pro přepravu jízdních kol.

Náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček konstatuje, že kraj podporuje tuto modernizaci. „Jsem rád, že nové vozy byly nasazeny i na vlacích dálkové dopravy na území našeho kraje, které v nemalé míře slouží i cestujícím ve vnitrokrajské dopravě. Přínosem pro občany Královéhradeckého kraje je i skutečnost, že ve všech rychlících je možné použít jízdní doklady integrovaného dopravního systému IREDO“.

Dalším krokem ve zlepšení komfortu cestování po tratích na území Královéhradeckého kraje bude obdobná modernizace rychlíkových vozů druhé vozové třídy, na které se cestující mohou těšit v postupných krocích již v průběhu tohoto a dalšího roku.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist