https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nactileti-dobrovolnici-z-ceske-republiky-a-dalsich-evropskych-statu-prijedou-kosit-belokarpatske-louky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Náctiletí dobrovolníci z České republiky a dalších evropských států přijedou kosit bělokarpatské louky

24. července 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Markéta Kalivodová, tel: 776540360, 29.7-6. 8. k dosažení na: 721 348 153
Do přírodní rezervace Hutě v blízkosti obce Žítková přijede ve dnech 29. 7. – 6. 8. 2017 skupina dobrovolníků ve věku 15 – 20 let, aby se zapojili do tradičního kosení trávy, sušení sena a úklidu luk. Akce je společným projektem organizací INEX – Sdružení dobrovolnických aktivit (INEX-SDA) a Základního článku Hnutí Brontosaurus Mařatice.

Do přírodní rezervace Hutě v blízkosti obce Žítková přijede ve dnech 29. 7. – 6. 8. 2017 skupina dobrovolníků ve věku 15 – 20 let, aby se zapojili do tradičního kosení trávy, sušení sena a úklidu luk. Akce je společným projektem organizací INEX – Sdružení dobrovolnických aktivit (INEX-SDA) a Základního článku Hnutí Brontosaurus Mařatice.

18 dobrovolníků z České republiky, Německa, Francie, Itálie, Belgie a Ruska přijede na jeden týden do Bílých Karpat. Hlavním cílem jejich cesty je dobrovolnický projekt (workcamp) „Biodiversity in Zitkova - teen“, který je zaměřen na ochranu a zachování biologické diverzity v oblasti přírodní rezervace Hutě. Dobrovolníky čeká denně průměrně 6 hodin práce jako ruční kosení, obracení, hrabání a odvoz sena, vyřezávání křovin, pomoc v kuchyni a činnosti při zajištění provozu táborové základny. Volnočasové aktivity budou pojímány relaxačně i naučně - hry v přírodě, besedy o přírodě a krajině Bílých Karpat, hry pro radost i poznání. Tento druhu projektu je mezi náctiletými v posledních několika letech značně populární. Čím dál větší počet mladých lidí cítí nejen touhu poznávat a bavit se, ale také potřebu dělat něco prospěšného pro životní prostředí i pro společnost. V neposlední řadě se také chtějí zdokonalit v angličtině, která bývá na workcampech hlavním komunikačním jazykem.

Základní článek Hnutí Brontosaurus Mařatice je nevládní nezisková organizace zaměřující se především na projekt záchrany původních bělokarpatských luk v přírodní rezervaci Hutě, který byl vypracován Správou chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Práce je prováděna dobrovolníky zejména během letních táborů a víkendových brigád a je určena všem, kterým není lhostejný stav naší přírody a ochrana vzácných rostlinných i živočišných druhů. Kromě pracovní náplně program zahrnuje i vzdělávání v oblasti botaniky a zoologie, sportovní i kulturní aktivity a také odpočinek od výdobytků moderní civilizace.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy, které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.
Markéta Kalivodová, tel: 776540360, 29.7-6. 8. k dosažení na: 721 348 153 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist