https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nadace-via-hleda-dobra-sousedstvi-nominujte-na-cenu-via-bona-ty-kteri-meni-sve-okoli-k-lepsimu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nadace Via: Nadace Via hledá dobrá sousedství. Nominujte na Cenu Via Bona ty, kteří mění své okolí k lepšímu

4. prosince 2018 | Nadace Via
Autor: Nadace Via
Nadace Via otevřela nominace do 22. ročníku Ceny Via Bona. Tímto oceněním chce každoročně vyzdvihnout inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti a poděkovat všem, kteří nezištně pomáhají druhým.

„Tématem letošního ročníku jsou dobrá sousedství. Nominovat na Cenu Via Bona můžete nejrůznější způsoby pomoci. Ty, kdo usnadnili život vážně nemocným či handicapovaným ve svém okolí nebo třeba přispívají k tomu, aby kvetly sousedské vztahy i veřejný prostor. Zkrátka všechny, kdo mění své okolí v lepší místo k životu,“ říká k 22. ročníku Ceny Via Bona Zdeněk Mihalco, programový ředitel Nadace Via.

Nominovat na Cenu Via Bona lze v pěti kategoriích. Mezi ně patří Srdcař a Mladý Srdcař, kategorie pro ty, kdo druhým pomáhají svým časem, energií či penězi. Firmy pomáhající ve svém okolí a podporující a rozvíjející sousedství i celý region můžete nominovat do kategorie Dobrá firma. Kategorie Závěť pomáhá je určena těm, kdo ve své závěti pamatují na dobrou věc. Novinkou je kategorie Dárcovská výzva, kterou Nadace Via otevřela pro ty, kdo dokázali k dobrým skutkům strhnout i své okolí.

Filantropické počiny může nominovat kdokoli - firmy, neziskové organizace, školy i jednotlivci, a to on-line na: https://www.cenaviabona.cz.

„Zaslanou nominací lze poděkovat těm, kteří svým příběhem dobročinnosti inspirují druhé a ukázat, že filantropem může být každý z nás,“ dodává Zdeněk Mihalco z Nadace Via.

Nominace budou otevřeny do 16. prosince 2018, na jaře o nejsilnějších z nich rozhodne veřejné online hlasování. Předání cen proběhne v květnu 2019.

Nominovat na Cenu Via Bona 2019 lze v následujících kategoriích:
S veřejným hlasováním
Srdcař: Cena pro ty, kteří pomáhají svým zápalem, časem nebo penězi
Mladý Srdcař: Cena pro mladé, kteří pomáhají srdcem
Dobrá firma: Cena pro firmy, které pomáhají ve svém regionu

Bez veřejného hlasování – čestná uznání Nadace Via
Závěť pomáhá: Cena pro ty, kteří ve své závěti myslí i na dobročinnost
Dárcovská výzva: Cena pro ty, kteří umí pro pomoc druhým nadchnout i své okolí

Nadace Via udělila Cenu Via Bona poprvé v květnu roku 1998 s cílem obnovit zpřetrhanou tradici filantropie v České republice. Za 21 let bylo nominováno 930 příběhů, z nichž Nadace Via ocenila 127 jednotlivců, kolektivů i firem.

Další informace o Ceně Via Bona poskytne Monika Skopalová monika.skopalova@nadacevia.cz.
Nadace Via tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist