https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nadeje-x-vyhynuti-snimky-slavne-fotografky-ami-vitale-k-videni-ve-dvorskem-safari-parku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Safari Park Dvůr Králové: Naděje x Vyhynutí: Snímky slavné fotografky Ami Vitale k vidění ve dvorském safari parku

19. dubna 2019 | Safari Park Dvůr Králové
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158
Jedinečnou příležitost vidět zblízka nejlepší snímky americké reportážní fotografky Ami Vitale mají návštěvníci safari parku od pátku 19. dubna na její nové výstavě Naděje x Vyhynutí, která se z pražského Czech Photo Centra přesunula do Dvora Králové.

Práce Ami Vitale je úzce spojena se Safari Parkem Dvůr Králové. V roce 2009 fotila převoz nosorožců bílých severních ze Dvora Králové do Keni a v jejich dokumentování pokračuje až do současnosti, kdy na světě zbývají poslední dva jedinci.

Výstava, které vévodí mimořádné snímky posledních okamžiků samce nosorožce Sudána, nabídne také ukázky ze života sloních a žirafích sirotků nebo příběhy domorodých komunit žijících na severu Keni.

Ami Vitale pravidelně fotí pro National Geographic a její snímky získaly řadu ocenění. V loňském ročníku World Press Photo zvítězila v kategorii Příroda právě se souborem fotografií osiřelých sloních mláďat. Záchranná stanice Reteti v Keni je první africkou rezervací, kterou spravují místní komunity a navíc je unikátní tím, že se tam o zvířata nestarají pouze muži, ale i domorodé ženy.

Na výstavě Naděje x Vyhynutí ve dvorském safari parku bude představeno přes třicet fotografií a návštěvníci ji mohou navštívit každý den od 19. dubna do 15. září v galerii Tengenege vedle Zooshopu.
Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158 tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist