Michal Ruman "> Nadšenci všestranného využití konopí mohou podpořit druhé vydání konopného „Průvodce“ - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nadsenci-vsestranneho-vyuziti-konopi-mohou-podporit-druhe-vydani-konopneho-pruvodce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Michal Ruman / z. s. Konopa: Nadšenci všestranného využití konopí mohou podpořit druhé vydání konopného „Průvodce“

12. dubna 2022 | Michal Ruman / z. s. Konopa
Autor: Michal Ruman, tel: +421948284913
Populárně-naučná publikace poprvé vydaná v roce 2014 je určena všem, které fascinuje nezměrný potenciál rostliny konopí a rádi by získali zdroj ucelených ověřených informací předkládaných z různých úhlů pohledu.
Její autor, dlouholetý konopný aktivista, environmentalista a žurnalista Michal Ruman k připravovanému aktualizovanému vydání říká: „Za posledních skoro deset let se v konopném světě událo obrovské množství věcí – nové objevy z lidských dějin, lékařské vědy, nová legislativa, nové případy nespravedlivě stíhaných a odsouzených, nové průmyslové aplikace… Mým cílem je poskytnout čtenářům aktuální pohled do konopného univerza, který ohromí a otevře všem zvídavým dveře k  jejich vlastnímu bádání, podnikání či, ve vší počestnosti, experimentování.“

Tak, jako v prvním vydání, i v tom druhém zůstane jedním z nosných témat ekologie, tedy význam konopí coby reprezentanta zelené, udržitelné ekonomiky.
„Environmentální hrozby se staly součástí naší každodenní reality a environmentálně-ekonomická témata se spolu s tím stala součástí politik všech zemí světa. Již v anotaci prvního vydání jsem psal o tom, že konopí je díky svému univerzálnímu použití a přirozené šetrnosti k uživatelům i životnímu prostředí vnímáno jako jedna z vlajkových lodí transformace současné ekonomiky a společnosti. Na tom se nic nezměnilo,“ přibližuje svůj postoj k tomuto tématu Michal Ruman.

Předprodej knihy byl na crowdfundingové platformě nakladatelství Albatros Pointa.cz zahájen 28. března, kampaň potrvá do 4. května.
„Ve spolupráci s partnery jsme pro předplatitele připravili kromě slev také zajímavé bonusy. Mým cílem bylo, vedle samotného vydání knihy, také zviditelnění českých a slovenských podnikatelů a neziskových organizací jako je Konopa nebo Kopac,“ přibližuje autor pozadí předprodeje.

Ve společném výstavním prostoru se spolkem Konopa a podnikateli sdruženými v platformě Česká konopná společnost bude Michal Ruman knihu prezentovat také na blížícím se veletrhu Konopex 22. - 24. dubna v Ostravě.

Populárně naučná publikace Konopí / Cannabis: Průvodce světem univerzální rostliny nabídne čtenářům text bohatě doprovázený barevnými fotografiemi, grafy a tabulkami. Pod odbornou správnost druhého vydání se podepíše Lukáš Hurt, šéfredaktor časopisu Konopí, jazykovou kvalitu pohlídá další spolupracovník redakce Bob Hýsek, o grafickou stránku a sazbu se stará Nikola Tilgnerová.

Vydání knihy Konopí / Cannabis: Průvodce světem univerzální rostliny můžete podpořit v crowdfundingové kampani do 4. 5. na https://bit.ly/KupKonopi.
Další informaci o knize a probíhající kampani také na https://www.facebook.com/PruvodceKonopi/
Michal Ruman, tel: 421948284913
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist