https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nahradu-jednorazovych-plastu-zkouma-studie-pro-prazskou-naplavku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Náhradu jednorázových plastů zkoumá studie pro pražskou Náplavku

5. dubna 2019 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
Tržiště na pražském Rašínově nábřeží se postupnými kroky přibližuje konceptu bezplastového trhu. Jak při nahrazování jednorázového plastu postupovat radí případová studie.

Případová studie přechodu z jednorázových na opakovaně použitelné obaly a nádobí na farmářských trzích na pražské Náplavce a obecná metodika pro farmářské trhy v ČR, kterou pro Ministerstvo životního prostředí zpracovala společnost EEIP, a.s., přichází s návrhy opatření pro udržitelné nakupování na farmářských tržištích. Kromě kelímků, které jsou již na trzích postupně nahrazovány vratnými variantami, se návrhy zabývají také výměnou dalších jednorázových obalů, např. jednorázových tácků za opakovaně použitelné talíře. Studie navíc počítá s různými variantami zaváděných opatření, včetně využití opakovatelně použitelného nádobí prodejců, pronájmu od organizátorů trhů a dalších.

Případová studie pro farmářské trhy bez plastu (PDF, 2 MB ): https://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/news_studie-prechodu-z-jednorazovych-na-opakovane-pouzitelne-obaly/$FILE/Pripadova-studie-farmarske-trhy.pdf
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist