https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/namestek-cervicek-pro-dohodu-s-vlastniky-pozemku-v-trase-prelozky-udelame-maximum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Náměstek Červíček: Pro dohodu s vlastníky pozemků v trase přeložky uděláme maximum

15. srpna 2018 | Královéhradecký kraj
Vybudování přeložky z Bělovsi do Velkého Poříčí je pro obyvatelé Náchoda a blízkého okolí velké téma. Na zdejších komunikacích tu cestují tisíce řidičů směřující na Broumovsko. Královéhradecký kraj proto hledá řešení k vybudování přeložky, která by výrazně ulehčila hustému dopravnímu provozu. O aktuálních přípravách ke stavbě nové komunikace znovu jednal první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček společně s představiteli města Náchod a veřejností, která bude výstavbou přeložky bezprostředně dotčena.

„Od posledního jednání, které proběhlo na začátku června, jsme se s kolegy při přípravách ke stavbě přeložky posunuli o další část kupředu. V současné době máme v pokročilém stavu zpracovanou stavební přípravu na přeložku Běloves – Velké Poříčí. Navíc máme představu o financován, a proto se teď všichni musíme soustředit na získání stavebního povolení. Pokud se nám podaří přesvědčit vlastníky dotčených pozemků k souhlasu o uskutečnění stavebního záměru, můžeme mít stavební povolení v řádu měsíců. Stavební povolení nám nicméně neumožňuje realizovat samotnou stavbu do doby, než se nám podaří domluvit s vlastníky pozemků na výkupech, popřípadě pronájmech. Je však důležitá oboustranná sounáležitost. Jsem opakovaně připraven jednat se všemi, kterých se plánovaná výstavba bude bezprostředně týkat. Nezříkám se zodpovědnosti za průběh jednání, která povedou k tomu, abychom získali souhlasy majitelů pozemků se stavebním záměrem. Symbolická blokáda ve chvíli, kdy je v podstatě vše připravené a zbývá se dohodnout s vlastníky pozemků, není odůvodnitelná a vůbec nepřispěje našemu společnému cíli, kterým je výstavba přeložky,“ řekl po jednání první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Martin Červíček.

Plánovaná přeložka na trase Náchod-Běloves – Malé Poříčí – Velké Poříčí bude měřit 3,6 kilometru. Na této silnici II. třídy se vybudují 4 mosty. Předpokládané náklady výstavby jsou okolo 430 milionů korun. Přeložka by měla v budoucnosti navazovat i na obchvat Náchoda.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist