https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/namestek-tlapa-prijal-ministra-dopravy-a-ministra-silnic-a-dalnic-ghany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZV ČR: Náměstek Tlapa přijal ministra dopravy a ministra silnic a dálnic Ghany

6. srpna 2019 | MZV ČR
Náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa se dne 6. srpna 2019 setkal s ministrem silnic a dálnic Kwasi Amoak-Attahem a ministrem dopravy Kwaku Oforim Asiamahem. Tématy jednání byly možnosti rozvoje česko-ghanských vztahů, bezpečnostní situace v regionu a prohlubování ekonomické a obchodní spolupráce.

Předmětem rozhovoru byla stavba 200 malých a středních ocelových mostů a možnosti realizace tramvajového systému pro druhé největší město Ghany Kumasi za přispění českých technologií. ,,Velmi oceňuji zvýšenou intenzitu vzájemných ekonomických vztahů s Ghanou, která představuje model stabilní demokracie nejenom pro západní Afriku,” uvedl náměstek Tlapa. Návštěva ministrů navazuje na úspěšná jednání s náměstkem ministra pro železniční rozvoj v dubnu a ministryní pro gender v květnu tohoto roku.

V letošním roce si Česká republika a Ghana připomínají 60. výročí navázání diplomatických styků. Z ekonomického pohledu patří Ghana dlouhodobě mezi naše největší obchodní partnery subsaharské Afriky, který nabízí četné příležitosti pro české investice.

V rámci této návštěvy se ministři setkají s náměstkem ministra obchodu a průmyslu Vladimírem Bärtlem, náměstkem ministra dopravy Tomášem Čočkem a zástupci EGAP a ČEB.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist