https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nanotechnologie-helske-setri-zdravi-vzduch-i-energii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

HELSKE Energy Safe: Nanotechnologie HELSKE - šetří zdraví, vzduch i energii

30. listopadu 2020 | HELSKE Energy Safe
Autor: Jozef Verbovský / Hana Hejsková, tel: +420 602 171 651
Výrobní a vývojové centrum Helske Energy Save zaručuje kvalitu svých produktů i správnou funkci celého výrobního procesu. Společnost se řídí třemi klíčovými koncepty:
- inovace a technologie;
- udržitelnost a energetická účinnost;
- zlepšování okolí, a tím i kvality života lidí.

Slovy Štefana Karabáče, provozního ředitele společnosti Helske Energy Save: „V celém procesu klademe důraz nejen na využívání obnovitelných zdrojů energie, ale také na dodržování zásad oběhového hospodářství.“

Na základě tohoto předpokladu nabízí Helske Energy Save inovativní systémy zaměřené na profesionály ve stavebnictví a renovaci, dekoratéry, návrháře interiérů, architekty a instalatéry: Nano Coat Home®, Nano AM®, Nano PT® a Nano TC®. Nabízí tedy širokou škálu systémů pro boj s vlhkostí způsobenou kondenzací, vnitřními mikroklimaty, bakteriemi nebo plísněmi.

Mezi nimi vyniká Nano Coat Home, vítěz NAN 2019 Awards, kterou pořádá časopis NAN Arquitectura y Construcción. Carlos A. Sánchez, generální ředitel společnosti Helske Energy Save pro Španělsko a Portugalsko, uvádí:

„Nano Coat Home je jedinečný produkt, na trhu nic podobného neexistuje. Jedná se o zcela spolehlivé řešení, které vyniká svou kvalitou a trvanlivostí, podporované 30 letou zárukou. Existují produkty, které mohou pokrýt jednu nebo dvě vlastnosti, ale žádný s touto technologií ”.

Neustálé inovace a špičkové technologie

Jak vysvětluje Karabáč, „Pokud jde o inovace a technologie, má společnost ve středoevropském výrobním komplexu vlastní oddělení výzkumu a vývoje. Máme tedy schopnost produkty průběžně testovat a na základě výsledků implementovat nezbytné změny, aniž bychom museli čekat měsíce, jak tomu bylo u externích poskytovatelů. Tímto způsobem společnost Helske optimalizuje své výrobní procesy a neustále investuje do vývoje svých produktů a strojů, dále inovovaných v tomto roce “.

Helske Energy Save využívá nejnovější designovou technologii, ve které je nanotechnologie zásadní: poskytuje velmi lehký materiál s vynikající povrchovou úpravou, a to i bez lakování, což eliminuje výskyt plísní na povrchu konstrukcí a snižuje náklady budov na dosažení požadované teploty vnitřního vzduchu za kratší dobu.

Testy synergie mezi Nano Coat Home a klasickým topným systémem jasně prokázaly tepelně izolační vlastnosti produktu. Stejně tak naše oddělení výzkumu a vývoje hledá možné použití směsi v průmyslu, kde aplikace Nano Coat Home stříkáním v rozvodech horké nebo studené vody zaručí snížení tepelných ztrát. v těchto systémech,“ vysvětluje Štefan Karabáč.

Představuje tedy velké úspory: ekonomicky během výstavby nebo renovace; a na energetické úrovni pro uživatele. Kromě toho je udržitelný, bez zápachu, neobsahuje těkavé látky a lze jej použít v jakémkoli prostoru a na jakémkoli stavebním materiálu.

Udržitelný sortiment

Helske Energy Save zakládá svou výrobu na udržitelnosti a energetické účinnosti. Její výrobní zařízení se řídí interními standardy pro efektivní výrobu energie, úspory a minimalizaci množství odpadu.

Dokonce i odpad vznikající při výrobě se stává zdrojem a není ničím zbytečným k likvidaci. Například se zadržuje dešťová voda pro pozdější použití při zavlažování průmyslového parku a používáme inteligentní a efektivnější LED osvětlení. Kromě toho je výrobní proces konfigurován takovým způsobem, že teplo produkované pecí pro vytvrzování a sušení materiálů v zónové sušičce po dobu jedné hodiny (při maximální teplotě 200 stupňů) se také používá k zahřátí výrobní a logistické části,“ vysvětluje Karabáč.

Výsledkem je řada certifikovaných produktů, které zcela respektují životní prostředí a pomáhají budovám, společnostem i domácnostem, snižovat jejich spotřebu energie a uhlíkovou stopu, čímž chrání přírodní zdroje.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist