https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/napadnik-aktivit-pro-ekologickou-vychovu-deti-s-telesnym-postizenim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Tradice Bílých Karpat: Nápadník aktivit pro ekologickou výchovu dětí s tělesným postižením

26. prosince 2020 | Tradice Bílých Karpat
Autor: Hana Machů, tel: 739569264
Ve spolku Tradice Bílých Karpat se po celý rok věnovali spolupráci s handicapovanými a rozvíjeli EVVO v Hostětíně se zaměřením na tuto cílovou skupinu.

Výstupem projektu je scénář pobytového programu, který představuje téma Vody v mnoha různých směrech a činnostech, které jsou přizpůsobeny různým druhům tělesného postižení - vozíčkářům, nevidomým, neslyšícím dětem.

Aktivity s tématikou Vody jsou shromážděny v Nápadníku, který můžete obdržet zdarma. Dětem v něm představujeme vodu jako vzácnou, důležitou, zázračnou každodenní součást našich životů. Ponoří se do její energie, budou ji pozorovat a vnímat, aby obnovili prastaré spojení s tímto živlem.

Děti s tělesným postižením mají specifické potřeby pro poznávání světa. V Nápadníku se jim snaží lektoři zprostředkovat kontakt s přirozeným prostředím přírody, podnítit jejich zvědavost, chuť objevovat a zkoumat prostor kolem sebe, aby jej v rámci svých možností poznaly, pochopily a vytvořily si k němu kladný a láskyplný vztah.

Aktivity jsou vedeny hrou a prožitkem. Děti se věnují i badatelské činnosti, pokusům. Důraz je kladen na rozvoj smyslového poznávání a sebereflexi. Aktivity jsou rozděleny do několika tématických celků, které děti seznámí s vlastnostmi vody, koloběhem vody v přírodě, její funkcí v krajině a důležitostí správného hospodaření s vodními zdroji. Také se podívají na to, jak zacházíme s vodou v našem každodenním životě a co může každý z nás udělat pro to, aby bylo vody dostatek. Aktivity jsou inspirací a lze je jakkoliv přizpůsobit podle konkrétních potřeba a možností dětí.

O Nápadník zdarma si můžete psát na: tbk@tradicebk.cz


Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist