https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/naplanujte-si-dovolenou-na-strankach-planujvylety-cz-si-lze-pripravit-vlastni-program-z-udalosti-v-okoli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Vlapon Innovation, s.r.o.: Naplánujte si dovolenou. Na stránkách Planujvylety.cz si lze připravit vlastní program z událostí v okolí

15. června 2016 | Vlapon Innovation, s.r.o.
Autor: Dana Špicarová, tel: 731760393
Zájem o dovolenou v Česku v posledních měsících stoupá. Ale pokud mají turisté zájem o něco více než jen ležení na pláži u rybníka či vysokohorské túry, najít zajímavý program v místě své dovolené není úplně snadné. Většinou jsou zájemci odkázáni na desítky různých obecních a kulturních webů, vlastní hledání na internetu nebo tištěné letáčky, které dostanou od ubytovatele. Znamená to poměrně dost času, ale i vysoké riziko, že něco zajímavého přehlédnou. Letos mají ale situaci výrazně snazší. Nové webové stránky Planujvylety.cz nabízí jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní, které dokáže zobrazit všechny lokální akce ve vybraném kraji či městě, v zadaném časovém rozmezí a setříděné podle několika oblastí zájmu. Z nich si pak může návštěvník dokonce jednoduše sestavit vlastní program v internetovém kalendáři.

Služby webu jsou pro návštěvníky zdarma. V současné době na něm lze již najít akce pořádané ve všech krajích a nabídka neustále roste. Nejširší nabídku přitom mají k dispozici návštěvníci v jižních Čechách (Jihočeský a Plzeňský kraj), kde najdou již nyní více jak 2000 událostí. Podobný počet nabízí také dohromady kraje Karlovarský, Ústecký a Liberecký. Návštěvník si kromě místa a doby pobytu může zvolit akce z celkem osmi okruhů – rozšíření vědomostí a obzorů, aktivity pro děti, místní, kulturní a společenské vyžití, aktivní vyžití, naše historie, krásy přírody a zvířeny, pro malé a velké chlapy a služby. Každý z okruhů umožňuje navíc zájem specifikovat v různých podkategoriích. Návštěvník tak dostane nabídku jen těch akcí, které ho skutečně zajímají. Zároveň se ale nemusí probírat množstvím různých nabídek. Všechny akce si lze navíc nechat zobrazit také na mapě, takže potenciální návštěvník má představu, jak jsou jednotlivá místa či události od sebe vzdálena i geograficky.

Skutečně lokální obsah
Výhodou oproti některým podobným projektům je opravdu regionální členění, obsah na portál totiž dodávají sami pořadatelé v jednotlivých místech. Provozovatelem webu je společnost VlaPon Innovation, která v Česku také platformu Vsekolem.cz. Tak dává malým i velkým poskytovatelům služeb či různých typů akcí možnost zveřejnit informace o svých aktivitách na webu a na jednom místě tak spojuje nabídky různých typů akcí a služeb v jednom místě, tak aby se k nim dostali všichni potenciální zájemci.
Právě web Planujvylety.cz je jedním z mnoha výstupů této platformy. Místo poměrně nákladného vytváření a údržby vlastních webových stránek, jejichž návštěvnost může být často problematická a případní zájemci je najdou spíše náhodou, mohou poskytovatelé služeb jednoduše přidat informace o své akci do kalendáře a zbytek již nechat na provozovateli webu, který dokáže kombinací reklamy a využití vyhledávání, včetně SEO optimalizace, zajistit potenciální návštěvníky zajímající se o dění v tom kterém regionu Česka. Ti zároveň dostanou na jednom místě širokou nabídku všech akcí v regionu a pořadatel či poskytovatel služby má tak jistotu, že jeho aktivita omylem nezapadne, třeba kvůli nějaké technické chybě.
Dana Špicarová, tel: 731760393 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist