Lenka Žaitliková "> Národní kolo Ekologické olympiády ve Spáleném Poříčí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/narodni-kolo-ekologicke-olympiady-ve-spalenem-porici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Sdružení mladých ochránců přírody Českého svazu ochránců přírody: Národní kolo Ekologické olympiády ve Spáleném Poříčí

ANOTACE: Proběhlo národní kolo přírodovědné soutěže Ekologická olympiáda. Ve Spáleném Poříčí změřilo své síly v terénu i nad vědomostními testy 15 tříčlenných týmů středoškoláků. Nejlepší znalosti z tématu Druhová ochrana prokázal tým z Gymnázia a SOŠ Rokycany.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Národní kolo Ekologické olympiády ve Spáleném Poříčí

(Spálené Poříčí, 12. 6. 2023) Dlouhou tradicí a skvělou pověstí mezi učiteli se může pochlubit přírodovědná soutěž Ekologická olympiáda. Na Národní kolo jejího 28. ročníku se do Spáleného Poříčí nedaleko Plzně sjeli ve dnech 8. – 10. 6. 2023 středoškolští studenti z celé ČR. Vzhledem k tomu, že soutěžící v tomto kole jsou vítězi jednotlivých krajských kol, byla konkurence opravdu veliká. V letošním národním kole zvítězil tým s názvem Velcí Bahňáci z Gymnázia a SOŠ Rokycany.

Tématem aktuálního ročníku je „Druhová ochrana“. Právě toho se týkalo i zadání všech soutěžních částí. Tříčlenné týmy soutěžících z jednotlivých krajů se utkali v několika disciplínách - testy, poznávání přírodnin i praktické úkoly v terénu.

„Ekologická olympiáda propojuje odborníky z různých přírodovědných oborů a studentům dává příležitost k setkávání s nadšenými vysokoškoláky i lidmi z praxe. Je skvělé, když můžete už na střední škole pracovat na modelových projektech, které přesně odpovídají problematice, jež řeší například ministerstvo, městský úřad nebo AOPK. A přesně taková praktická zadání se snažíme připravovat.“ připojuje Lenka Žaitliková, zástupkyně vedoucí kanceláře Sdružení mladých ochránců přírody Českého svazu ochránců přírody, která zajišťuje celorepublikovou koordinaci soutěže.

Krajská kola letošního ročníku Ekologické olympiády se postupně uskutečnila ve všech 14 krajích České republiky. Každoročně se soutěže účastní téměř 600 středoškoláků. Soutěž je respektována řadou tuzemských vysokých škol, v Praze mezi ně mimo jiné patří Fakulta životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze a Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Do organizace se zapojují nejen lidé okolo Českého svazu ochránců přírody, ale také odborníci z výše uvedených organizací.
Soutěž významně podporuje společnost NET4GAS, která je již několikátým rokem jejím generálním partnerem. Celý ročník se konal pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Ekologická olympiáda by nemohla proběhnout také bez podpory Lesů ČR, magistrátu Plzeňského kraje, Zoologické a botanické zahrady města Plzně a města Spálené Poříčí. Spoluvyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Letošní ročník proběhl ve spolupráci se ZO ČSOP Spálené Poříčí.

Další informace je možné najít na webu soutěže www.ekolympiada.cz.
Bližší informace podá:
Lenka Žaitliková
tel: 775 724 545
e-mail: lenka.zaitlikova@csop.cz
Fotografie k tiskové zprávě ke stažení zde.Akce se koná pod záštitou Ministerstva životního prostředí.
Lenka Žaitliková, tel: 775 724 545
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist